Охорона навколишнього середовища - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Охорона навколишнього середовища заснована на системі державних, юридичних, суспільних, адміністративно-господарських і соціально-економічних заходів, спрямованих на підтримку сприятливих умов середовища існування і раціональне використання матеріальних і енергетичних ресурсів в інтересах людини.

Правовою основою охорони навколишнього середовища служить сукупність природоохоронних правових норм, тобто законів і підзаконних актів, а також Конституція України:

    - закон України "Про охорону навколишнього природного середовища"; - закон "Про охорону і використання тваринного світу"; - закон "Про охорону атмосферного повітря"; - основи водного законодавства; - основи земельного законодавства; - основи законодавства про надра; - основи лісового законодавства; - різні технічні норми і стандарти, ряд державних стандартів з охорони природи/

Закон України "Про охорону навколишнього середовища" був прийнятий 25 червня 1991 року.

Закон по охороні навколишнього природного середовища визначає правові, економічні, соціальні основи охорони навколишнього середовища. Завдання Закону полягає в регулюванні відносин в області охорони природи, використанні й відтворенні природних ресурсів, забезпеченні екологічної безпеки, попередженні й ліквідації наслідків негативного впливу на навколишнє середовище господарської й іншої діяльності людини, збереження природних ресурсів, генетичного фонду нації, ландшафтів і інших природних об'єктів.

Жорсткість вимог до виробництва й матеріалів, а також розробка нових виробничих і утилізаційних технологій дозволяє зменшити антропогенне навантаження на навколишнє середовище. Необхідно на підприємствах впроваджувати міжнародний стандарт ISO 14001. Взагалі, сьогоднішній стан природного середовища України, що є результатом економічних, політичних помилок і серйозних екологічних прорахунків, оцінюється фахівцями як критичне. Уже неможливі її самовідновлення і самоочищення; відбувається активна деградація і небезпечне знищення останніх природних ресурсів.

У зв'язку з цим сформульовані основні шляхи виходу України з важкої екологічної кризи:

    - термінова розробка відповідними компетентними чи організаціями колективами комплексних програм по охороні природи на основі моніторингових екологічних даних; - збільшення витрат на охорону природи і прискорення темпів будівництва природоохоронних об'єктів, прибудов; - заборона яких-небудь відступів від проектів, що наносять шкоду оточенню й ін.

Похожие статьи




Охорона навколишнього середовища - Методика, організація та облік аудиту та аналізу трудових ресурсів на підприємстві

Предыдущая | Следующая