Вступ - Організація та методика аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками у ПАТ "Житомирський маслозавод"

Розвиток різних форм власності у значній мірі скоротив сферу відомчого контролю, обмежив втручання державних органів у фінансову діяльність підприємств та обумовив зростання потреби в незалежному від держави аудиті щодо достовірності, повноти ведення обліку і відповідності її чинному законодавству.

Аудит є незалежною експертизою фінансової звітності комерційних підприємств уповноваженими на те особами (аудиторами) з метою підтвердження її достовірності для державних податкових органів і власників. Аудит проводиться для надання практичної допомоги керівництву та економічним службам підприємства щодо ведення справ і управління його фінансами, а також щодо налагодження бухгалтерського фінансового і управлінського обліку, надання різних консультацій.

Аудит на сучасному етапі розвитку суспільства відіграє значну роль для будь-якого підприємства. Це обумовлено тим, що результат проведеної аудиторської перевірки дозволяє забезпечити формування на підприємстві інформації про факти господарської діяльності, адекватної реальному стану справ і заданій системі управління господарськими процесами. Аудит розрахунків є основним елементом перевірки практично для всіх суб'єктів господарювання. До цієї категорії розрахунків відносяться не тільки угоди в рамках договорів купівлі-продажу, а й різні операції обміну, заліки взаємних вимог, бартерні операції, розрахунки векселями власними чи третіх осіб, розрахунки із дочірніми підприємствами, банками за позиками, бюджетом і позабюджетними фондами. У результаті здійснюваної діяльності в організації утворюється заборгованість, інформація про яку повинна бути коректно представлена у фінансовій звітності

Актуальність теми полягає в тому, що порядок і форми розрахунків між постачальниками та замовниками визначаються в господарських договорах. Це найбільш розповсюджена та важлива основа виникнення зобов'язань, основна форма реалізації товарно-грошових відносин у ринковій економіці. Розрахунки з постачальниками є кредиторською заборгованістю за товари, роботи, послуги за умов наступної оплати або іншого погашення зобов'язань. У випадку здійснення передплати в бухгалтерському обліку виникає дебіторська заборгованість за авансами виданими.

У процесі фінансово-господарської діяльності у підприємства постійно виникає потреба в проведенні розрахунків зі своїми контрагентами. Відвантажуючи виготовлену продукцію, підприємство не отримує оплату одразу, тобто відбувається кредитування покупця.

Метою даної роботи є дослідження аудиту розрахунків з постачальниками та підрядниками, встановлення достовірності даних щодо наявності зобов'язань.

Предметом дослідження даної курсової роботи є теоретичні та практичні аспекти організації і методики проведення аудиту розрахунків з постачальниками та підрядниками.

Об'єктом дослідження є аудит розрахунків з постачальниками та підрядниками за матеріалами Публічного акціонерного товариства "Житомирський маслозавод" - компанія "Рудь".

Аудит охоплює такі основні питання: перевірка комерційної і господарсько-фінансової діяльності суб'єктів господарювання, фінансової звітності з погляду правильності складання і реальності оголошення оподаткованого прибутку, а також дотримання ними чинного законодавства.

Розвиток ринкових відносин та, відповідно, збагачення змісту понять аудиту, виникнення нових його категорій будуть відображати більш високий рівень розвитку системи аудиту в Україні.

Похожие статьи




Вступ - Організація та методика аудиту розрахунків з постачальниками і підрядниками у ПАТ "Житомирський маслозавод"

Предыдущая | Следующая