Забруднення гідросфери - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Реальну небезпеку економічній рівновазі в океані представляють наступні форми антропогенної дії:

    - забруднення акваторій; - порушення механізму народження морських організмів; - відторгнення берегового і екваторіального простору для господарських цілей;

Річки виносять в океан промислові відходи, стічні води, сільськогосподарські добрива. Водні простори морів і океанів - кінцеві вмістилища більшості відходів. Багаточисельні стічні води різного походження, хімікати, частини сміття та інші відходи промислових й сільськогосподарських виробництв рано чи пізно потрапляють в моря та океани. Морські води забруднюються в результаті захоронення різних відходів, викидів нечистот та сміття з кораблів, при досліджені морів та океанів, а особливо в результаті різних аварій. В Тихий океан, наприклад, викидається кожного року біля 9 млн. т. відходів, а в води Атлантики - більш 30 млн. т.

Океани та моря забруднюються такими шкідливими для їх життєдіяльності сполуками, як нафта, важкі метали, пестициди, радіоізотопи.

Газоподібні токсичні сполуки, такі, як оксид вуглецю, двоокис сірки, потрапляють в морську воду з атмосфери. По підрахункам Каліфорнійського технологічного інституту, в Світовий океан з дощами кожен рік опадає 50 тис. т свинцю, потрапляючи в повітря з викидними газами автомобілів.

До числа найбільш шкідливих хімічних забруднень відносяться нафта і нафтопродукти. Вони мають шкідливий вплив на велику кількість живих організмів і нещадно впливають на всі ланки біологічного ланцюга. Нафтові плівки на поверхні морів та океанів можуть порушувати обмін енергії, теплом, вологою та газами між океаном і атмосферою. Дуже ядовиті розчині складові нафти, вони не рідко стають причиною загибелі риби, морської птиці.

В моря і океани через річки, безпосередньо з суші, а також з суден і барж потрапляють рідкі та тверді побутові відходи. Частина цих забруднень осідає в прибережної зоні, а частина під впливом морської течії і вітру розсівається в різних напрямках.

Побутові викиди небезпечні не тільки тим, що вони являються носіями хвороб людини, але й тим, що вміщують значну кількість кисне поглинаючих сполук. Кисень підтримує життя в морі, він - необхідний елемент процесу розпаду органічних сполук, потрапляючи в водяне середовище. Комунальні ж викиди, потрапляючи в воду в дуже великих кількостях, можуть значно знизити вміст розчиненого кисню.

Без господарське, воровське ставлення до багатств Світового океану приводить до порушення природного балансу, загибелі в деяких районах океанічної флори та фауни, травленню людей зараженими продуктами моря.

Похожие статьи




Забруднення гідросфери - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Предыдущая | Следующая