ОХОРОНА ПРАЦІ, Аналіз безпечних і шкідливих факторів, які впливають на людину на виробництві та заходи по техніці безпеки - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Аналіз безпечних і шкідливих факторів, які впливають на людину на виробництві та заходи по техніці безпеки

Сучасне суднобудування - це галузь промисловості, включаючи суднове корпусобудування, машинно і приладобудування, а також ряд сумісних видів виробництва.

Суднобудування характеризується не благодійними умовами праці, наявністю небезпечних і шкідливих факторів, приводячи до виробничих травм, загальної ї професійного захворювання. Розглянемо найбільш загальні і типові для судно будівництва не благодійні умови праці, підвищуючи небезпечність для життя і здоров'я працюючих.

    1. Більше число суднобудівних підприємств мають відкриті місця для будівлі: сухі доки, горизонтальні і похилі стапелі, не захищені від метеорологічних умов. Звідси - переохолодження і перегрівання працюючих в холод і в спеку, впливу вітру і опадів, і, як наслідок, ймовірність простудних, легеневих та інших захворювань. 2. Ріст водотоннажності і збільшення головних розмірів суден, а також укрупнення попередньо збираних конструкцій корпуса і агрегатування машин приводять до необхідності працювати на значні висоті з лісів і підлоги, користуватися сходнями, трапами в цехах, на будівничих місцях, при добудові і ремонті суден, що приводить до небезпеки падіння з висоти і отримання важких травм. 3. Сучасна технологія і організація будівлі суден передбачають великий об'єм вантажно-розвантажувальних і транспортних робіт, а також складання матеріалів і готових виробів. Так як більша кількість вітчизняних підприємств розташовані на обмежених за площею територіях, то транспортування, навантаження та розвантаження доводиться виконувати в безпосередній близькості від людей; це - небезпечний фактор, наближуючи до значного числа нещасних випадків з працюючими, а також які знаходяться в місцях під'ємнотранспортних операцій людьми. 4. Типовою для суднобудування особливістю являється виконання ряда робіт в замкнутих і важкодоступних судових відсіках і приміщеннях - між донних, бортових, в цистернах. Це призводить до незручних, важким при роботі положення тіла, призводить до додаткових фізичних навантажень і передчасної втомленості, послаблює увагу і підвищує небезпечність для працюючих. 5. Умови праці для великого числа професій в суднобудуванні такі, що працюючи підлягають одночасній дії небезпечних і шкідливих виробничих факторів - фізичних, хімічних, біологічних і психофізіологічних; це підвищує небезпечність виробничого травматизму і професійного захворювання. До числа основних фізичних небезпечних і шкідливих виробничих факторів відноситься:
      - машини і механізми які рухаються, рухливі частини виробничого обладнання, переміщення виробу і заготовки; - підвищена запиленість і загазованість повітря робочої зони від сварки, газової різки, фарбувальних і інших робіт; - підвищена або понижена температура конструкцій корпуса і поверхонь обладнання; - підвищена або низька температура повітря робочої зони; - підвищений рівень шуму і вібрації на робочому місці; - підвищений рівень іонізуючих випромінювань в робочої зоні; - підвищене значення напруги в електричному ланцюгу, замикання якої може здійснитися через тіло працюючого; - підвищений рівень статичної електрики; - підвищений рівень електромагнітного випромінювання; - недостатня освітленість робочої зони; - гострі деталі, шершавість на поверхнях виробів і конструкцій.

Похожие статьи




ОХОРОНА ПРАЦІ, Аналіз безпечних і шкідливих факторів, які впливають на людину на виробництві та заходи по техніці безпеки - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Предыдущая | Следующая