Передавальні механізми електроприводів стернових пристроїв - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Стерновий виконавчий двигун впливає на балер стерна через проміжну передачу. Єднальний передавальний механізм є перетворювачем швидкості і моменту, що дозволяє створити компактну стернову машину, здатну при використанні серійних високообертальних електродвигунів переборювати значні зусилля на балері стерна [13].

На морських суднах знайшли застосування два типи стернових передатних пристроїв ? механічний і гідравлічний; відповідно і приводи одержали назву:

? стернові електромеханічні (СЕМ) і стернові електрогідравлічні (СЕГ).

Стернові механічні передачі. Відомо кілька типів стернових механічних передач: секторні, редукторні, гвинтові, штуртросові. Останні два види на морських транспортних суднах у даний час не використовуються. Область застосування секторних і редукторних стернових машин обмежується навантаженнями від 100 кН м до 150 кН м і безупинно звужується через більш широке впровадження малих гідравлічних стернових приводів.

Секторні передачі з СЕМ ? приводом на суднах мають найбільше поширення. Принциповий пристрій секторної стернової машини показаний на рис. 2.3

Передаточне число(i) для секторних приводів лежить у межах від 1500 до 2500, що дозволяє використовувати в приводі електродвигуни з досить високою частотою обертання.

Стернові електрогідравлічні передачі.

Принципова схема четирьохплунжерної стернової установки представлена на рис.2.4 [13].

Система трубопроводів і клапанів четирьохплунжерної стернової установки дозволяє при необхідності виводити з експлуатації будь-яку пару пресів, зберігаючи, хоча і не цілком, працездатність машини. На невеликих судах при порівняно малому моменті на балері стерна встановлюють двох плунжерні гідравлічні стернові машини. Для них характерна відсутність резервування в силовій частині приводу і наявність додаткового згинаючого моменту на голові балера стерна, що навантажує верхній опорний підшипник балера і підвищує втрати в передачі.

Поршневі машини з хитними циліндрами. Стернові машини розглянутого типу використовуються у вітчизняному й іноземному суднобудуванні. Типова схема приводу з двома робочими циліндрами, найбільш розповсюджена на морських судах, показана на рис.2.5 [13].

Подача олії для роботи стернової машини будь ? якого типу з розглянутих типів здійснюється від спеціального насоса, що обертається безупинно виконавчим електродвигуном.

Застосовуються насоси постійної чи перемінної подачі. Від використовуваного насоса визначаються якісні особливості всієї схеми керування.

Насоси перемінної подачі бувають аксіальні чи радіально поршневі.

Плунжерні насоси перемінної подачі здатні розвивати високі робочі тиски від 50мПа до 70мПа, що не завжди реалізуються в стернових машинах, в основному через значне зниження об'ємного к. п. д., обумовленого якістю ущільнень.

Насоси постійної подачі. У вихідному положенні насос забирає олію зі спеціального бака і через золотниковий клапан зливає її в той же бак. Для перекладки стерна переміщають керуючий золотник, за допомогою якого нагнітається магістраль насоса приєднується до чи трубопроводу стернової гідромашини, у залежності від необхідного напрямку перекладки. Другий - зливальний трубопровід тим же золотником з'єднується зі зливальним баком.

Насоси постійної подачі використовують шестерні, лопатеві і радіально - чи аксіально-поршневі з постійно встановленою подачею. Робочий тиск у стернових машинах з насосами постійної подачі, як правило, невеликий - від 7 мПа до 10 мПа.

Недолік - систем з насосами постійної подачі є постійне прокачування повного обсягу олії через золотниковий пристрій, що викликає значне нагрівання робочої рідини і додаткові втрати електроенергії на не навантаженому ходу.

Виконавчі електродвигуни СЕГ ? приводів призначені для безупинного обертання насоса з постійною кутовою швидкістю. Найбільш доцільні тверді характеристики, що забезпечують достатню сталість подачі насоса і швидкості переміщення стерна, особливо при бортових перекладках у зоні великих навантажень. Керування ВД зводиться тільки до його запуску, здійснюваному, як правило, дистанційно з ходової рубки і з місцевого поста в румпельному відділення. Часто передбачається автоматичне включення резервного двигуна (насоса) при виході з ладу працюючого. Найбільше поширення як двигуни насосів стернових приводів мають короткозамкнені асинхронні електродвигуни.

Для даного судна обраний СЕГ так, як збільшення водотоннажності і швидкостей руху суден переборює істотний ріст моментів на балері стеринів. Значення моментів для великих сучасних суден виміряється тисячами і десятками тисяч килоньютонометров (кНм). Механічна передача в таких умовах стає надзвичайно громіздкою. Низький К. П. Д. механічної передачі вимагає значного завищення потужності електропривода, що збільшує непродуктивні витрати електроенергії. Переривчаста робота виконавчого двигуна, часті пуски і гальмування ускладнюють загальну систему керування стерном і знижують надійність приводу. Усі відзначені фактори сприяли більш широкому поширенню на морських судах електрогідравлічних приводів. Більш того, експлуатаційні масогабаритні і техніко-економічні показники сучасних електрогідравлічних стернових машин настільки високі, що вони починають використовуватися й в області порівняно низьких моментів на балері. Плунжерні стернові машини мають переважне поширення.

Похожие статьи




Передавальні механізми електроприводів стернових пристроїв - Експлуатація і дослідження системи автоматичного управління стерновим електрогідравлічним приводом

Предыдущая | Следующая