Що таке навантаження і ємність, фізичний зміст, приклад - Системи автоматичного управління

Навантаження (також -- навантага)- кількість (маса, об'єм, обсяг) оброблювального матеріалу, який надходить на апарат або транспортний пристрій за одиницю часу. Звичайно для сипких матеріалів виміром навантаження є кількість т/год, для розріджених матеріалів, пульп, суспензій - в м3/год. Крім того, виділяють термін Питоме навантаження, наприклад, на збагачувальний апарат, під яким розуміють навантаження на одиницю характерного для даного апарата розміру: - для відсаджувальних машин, грохотів, фільтрів тощо - т/год на 1 мІ робочої площі; - для важкосередовищних сепараторів (іноді також для відсаджувальних машин) - т/год на 1 м ширини робочого відділення; - для флотаційних машин - мі/год на 1 мі об'єму флотаційної камери; - для згущувачів, гідравлічних класифікаторів, відстійників тощо - мі/год на 1 мІ дзеркала поверхні пульпи чи суспензії. Величина питомого навантаження має суттєве значення як параметр, що тісно пов'язаний з технологічною ефективністю розділення мінеральних сумішей, зокрема має граничні значення, за яких процес може відбуватися з достатньою для практики ефективністю.

Приклади та різновиди

Навантаження вібраційне -- при свердловинному видобуванні корисних копалин -- навантаження, яке зумовлене механічними коливаннями, наприклад, у колоні насосних штанг нафтових свердловин.

Навантаження змінне -- навантаження, яке в перебігу часу може набувати різних значень. Мінливе, непостійне навантаження. Електричне навантаження:

    - активне -- активний електричний опір (наприклад, лампи, нагрівальні прилади); - ємнісне -- навантаження кола змінного струму, при якому вплив ємності переважає вплив індуктивності, а струм при цьому за фазою випереджає напругу; - індуктивне -- навантаження кола змінного струму, при якому вплив індуктивності переважає вплив ємності, а струм при цьому за фазою відстає від напруги

Навантаження розраховується виходячи з характеристики електроприладів які будуть під'єднані в дану мережу і споживати електроенергію

Ємність -- здатність тіла накопичувати електричний заряд.

Ємність визначається, як відношення заряду тіла Q до його потенціалу V.

Властивості

Ємність провідника залежить від його форми. Чим більша поверхня провідника, тим вища ємність. Це пояснюється тим, що на більшій поверхні віддаль між електричними зарядами зростає.

Ємність також залежить від середовища, в яке поміщений провідник. Чим більша діелектрична проникність середовища, тим більша ємність. Наприклад, для провідної сфери в середовищі із діелектричною сталою е

.

Ємність об'єкта є властивістю, властивим всім динамічних об'єктів. Вона характеризує їх інерційність - ступінь впливу вхідної величини на швидкість зміни вихідної. Навіть ступеневу зміна вхідної величини об'єкта призводить до зміни вихідної величини з кінцевою швидкістю. Під ємністю розуміють таку зміну вхідної величини, що призводить до зміни його вихідної величини на одиницю за одиничний відрізок часу.

Чим більше місткість, тим менше швидкість зміни вихідної величини об'єкта, і навпаки. Запізнювання об'єкту виражається в тому, що його вихідна величина починає змінюватися не відразу після нанесення обурення, а тільки через деякий проміжок часу, що називається часом запізнення.

Всі реальні об'єкти мають запізненням, тому що зміна потоків речовини або тіла поширюється на об'єктах з кінцевою швидкістю і потрібен час для проходження сигналу від місця нанесення обурення до місця, де фіксується зміна вихідної величини.

По здатності відновлювати рівноважний стан при кінцевій зміні вхідних величин об'єкти поділяються на нейтральні, стійкі та нестійкі

Похожие статьи




Що таке навантаження і ємність, фізичний зміст, приклад - Системи автоматичного управління

Предыдущая | Следующая