Інформаційні технології та бізнес. - Актуальні питання автоматизації управлінських функцій і бізнес-процесів

Ми живемо в світі, який сильно відрізняється від того, в якому жили наші батьки, та і ми самі років десять тому жили і думали по-іншому. Міняється все і міняється дуже швидко. Стабільність, навпаки, сприяє всякій еволюції: росте кількість компаній, ринок стає дуже тісним. У цих умовах на перше місце виходить інформація - невидимий ресурс, який не можна помацати руками, але важливість якого відчувають компанії-лідери.

Сьогодні компанію можна оцінити по тому, наскільки швидко вона отримує інформацію і реагує на неї - тобто по тому, яку увагу вона приділяє інформації. Факси і "традиційна" пошта, звичайно, навряд чи можуть вам в цьому допомогти, оскільки не забезпечують необхідної оперативності. Якщо клієнт не задоволений наданою послугою або товаром і чекає ваших доопрацювань півроку - вважайте, що ви втратили клієнта (він, ймовірно, звернеться до ваших конкурентів). Реагувати треба негайноІнформація в цьому випадку не може бути пущена на самоплив, нею потрібно управляти.

Нічого не випустити з уваги - ось завдання хорошого керівника.

Грамотно управляти в сьогоднішньому світі - означає знати. Знати, що хоче споживач, знати, з якими проблемами стикаються ваші дистриб'ютори в різних містах, знати, в чому ви поступаєтеся, а в чому перевершуєте своїх конкурентів, знати, які ідеї з'явилися у ваших підлеглих, знати, які можливі перспективи розвитку вашого підприємства. Саме тому вже зараз треба вчитися працювати з інформацією, вчиться бачити важливість знання. Знати проблему, звичайно, не означає вирішити її, але знати, що вона існує - вже півсправи.

Робота з величезними об'ємами інформації (а сьогодні управління власне в цьому і полягає) - робота дуже складна, особливо якщо "носії інформації" - це співробітники, що тягають кіпи паперів з одного поверху на іншій. Автоматизація - це спосіб управляти інформацією, направляти інформаційні потоки так, щоб зробити роботу ефективної: витрати повинні виправдовуватися - це єдиний критерій, і якщо сьогодні ви платите зарплату десяти "носіям", то варто подумати, чи не вигідніше автоматизувати ці процеси.

Перш за все, будь-яка автоматизація припускає чітке розуміння того, які підрозділи і співробітники знаходяться у взаємодії один з одним, яка кількість цих зв'язків, їх якість, інтенсивність взаємодії, об'єми інформації, які проходять по цих каналах, - іншими словами, все починається з схеми бізнес-процесів. Рідкісні компанії можуть похвалитися тим, що всі ці зв'язки і взаємодії регламентовані і стандартизовані, адже крім того, що ці зв'язки повинні чітко усвідомлюватися, вони повинні бути ефективними.

У конкурентній боротьбі перемагає лише той, хто швидше за інших реагує на зміни в бізнесі та приймає правильні рішення. На жаль, на більшості підприємств топ-менеджери та власники можуть отримувати достовірну інформацію про стан справ тільки через визначений проміжок часу. Здебільшого -- після "закриття" звітного періоду. Наразі ця ситуація не задовольняє більшість управлінців.

Наявна економічна ситуація ставить перед підприємствами ряд завдань, які раніше, на наш погляд, ними не розглядалися. Серед найважливіших можна виділити:

    - підвищення власної конкурентоспроможності за рахунок унікальних господарських та управлінських рішень; - необхідність блискавичного прийняття рішень в непередбачуваних ситуаціях; - виготовлення продукції в урахуванні зі зміною уподобань клієнтів; - зміна відносин з постачальниками та пошук нових сировинних ринків.

ІТ - могутній стратегічний ресурс, який дозволяє економити час, звільняючи його для аналітичної роботи, створює єдиний інформаційний простір, підтримує і оптимізує всі бізнес-процеси і просто людські взаємини (як це важливо, коли йдеться про клієнтів!). ІТ - це необхідна інфраструктура підприємства, що робить підприємство мобільним в сучасних постійно змінних умовах ринку, дозволяє проводити швидкий і відносно безболісний реінжінирінг і вдосконалення процесів.

Іншими словами, ІТ - це складний продукт для полегшення життя багатьом і багатьом компаніям.

Похожие статьи




Інформаційні технології та бізнес. - Актуальні питання автоматизації управлінських функцій і бізнес-процесів

Предыдущая | Следующая