Інформаційне забезпечення менеджменту в страховій організації - Технологія розробки управлінських рішень на прикладі страхової компанії

Внутрішні джерела інформації. З метою забезпечення оперативності прийняття управлінських рішень у сфері управління фінансами використовується інформаційна автоматизована база "Акцент", яка дає уявлення про обсяги проведених операцій, сум оплат страхових премій, а також відомості про основні параметри страхових угод (термін страхування, страхова сума, місце страхування, перелік ризиків, надання пільг) на конкретно визначену дату. В сфері управління персоналом використовується програма "Менеджмент ПРО", яка дає можливість автоматизованого складання організаційної структури компанії, створення електронних копій особових справ, карток.

В даний момент також здійснюється впровадження єдиної CRM - системи по усій компанії, яка дозволить мати інформацію про кожного Клієнта компанії по кожному підрозділу, та про види страхування, якими користуються Клієнти.

Також компанія має досить широку бібліотеку, де зібрані підручники по основним видам страхування, медицині, маркетингу, фінансам. Працівники мають змогу також користуватися електронною бібліотекою, яка розміщена на сервері загального доступу.

v Зовнішні джерела інформації. Найвагомішим джерелом інформації для компанії є всесвітня мережа Інтернет. Значення Інтернету не можна переоцінити, і полягає в тому, що потенційні клієнти компанії мають можливість отримати інформацію про АСК "ІНГО Україна" на сайті компанії, де міститься інформація про історію компанії, про персонал, ліцензії, фінансові показники, партнерів та клієнтів "ІНГО Україна", страхові програми, а також корисна інформація клієнтам дій при настанні страхового випадку.

АСК "ІНГО Україна" повноцінно використовує Інтернет та електронний зв'язок в повсякденній діяльності, не обмежуючись лише засобами телефонного зв'язку.

Відповідно до Господарського Кодексу України, комерційна таємниця - це відомості, пов'язані з виробництвом, технологією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю суб'єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб'єкта господарювання. Склад і обсяг відомостей, що становлять комерційну таємницю, спосіб їх захисту визначаються суб'єктом господарювання відповідно до закону.

У Цивільному кодексі поняття комерційної таємниці трактується як інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію (ст. 505 ЦКУ).

Статтею 420 ЦКУ визначено, що комерційна таємниця є об'єктом інтелектуальної власності. Відповідно майнові права інтелектуальної власності на комерційну таємницю належать особі, яка правомірно визнала інформацію комерційною таємницею, якщо інше не встановлено договором.

До майнових прав інтелектуальної власності на комерційну таємницю належать:

    - право на використання комерційної таємниці; - виключне право дозволяти використання комерційної таємниці; - виключне право перешкоджати неправомірному розголошенню, збиранню або використанню комерційної таємниці; - інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом (ст. 506 ЦКУ).

Отже, склад та обсяг відомостей, що становлять комерційну таємницю, порядок їх захисту визначаються самостійно її власником або керівником підприємства з дотриманням чинного законодавства.

Підприємство має право розпоряджатися такою інформацією на власний розсуд і здійснювати щодо неї будь-які законні дії, не порушуючи при цьому права третіх осіб.

Крім того, підприємство як власник відомостей, які є комерційною таємницею, має право призначати особу (осіб), яка буде володіти, користуватися і розпоряджатися такою інформацією, визначати правила обробки інформації та доступу до неї, а також встановлювати інші умови щодо комерційної таємниці.

В компанії АСК "ІНГО Україна" використовують такі способи захищення комерційної таємниці:

    - контроль за доступом до інформації окремих працівників (кожний працівник має доступ лише до інформації, яка безпосередньо має відношення до його професійної діяльності); - контроль за доступом до носіїв інформації; - контроль користувачів баз даних; - контроль за організацією роботи по обробці даних; - контроль за передачею даних.

Похожие статьи




Інформаційне забезпечення менеджменту в страховій організації - Технологія розробки управлінських рішень на прикладі страхової компанії

Предыдущая | Следующая