ВИРОБЛЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФЕНКЦІЙ ВНУТРІШНЬООРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ - Виконання управлінських функцій на підприємстві

Приватно-орендне підприємство "Тернопільське" розташоване в с. Дворіччя Теребовлянського району Тернопільської області. Кліматичні умови господарства сприятливі для виробництва більшості сільськогосподарських культур.

ПОП "Тернопільське" господарство одно галузеве виробництво якого сконцентровано на вирощуванні зернових та технічних культур - у рослинництві. Із зернових культур вирощують озиму пшеницю, жито, ячмінь, гречку, овес, кукурудзу, просо.

Коефіцієнт спеціалізації в господарстві рівний 0,2, це вказує на слабку спеціалізацію.

Значну виручку ПОП "Тернопільське" отримує від продажу зернових і зернобобових культур, вона коливається в межах 5635.5тис. грн.. Значну питому вагу в товарній продукції цієї галузі посідає насіння соняшнику та інша продукція рослинництва.

Отже, ПОП "Тернопільське" спеціалізується на виробництві і реалізації зернових культур (озимої пшениці, ячменю та ін.). Виробництво валової продукції на 1 робітника збільшилося на 70.80%, зокрема по рослинництву. Виробництво валової продукції на 1 люд.-год. також зросло в 2014р. до 44,16 грн. на 1 люд.-год., що на 8,7% більше порівняно з 2015р. та на 21,3% - порівняно з 2014р. Зростання показників зумовлено збільшенням обсягів виробництва валової продукції.

Продуктивність праці та її оплати по різним видам продукції відрізняються. Так по зерновим культурам, соняшнику, ПОП "Тернопільське" в 2014р. замає загальну площу 4733 га,

Найбільшу питому вагу в структурі земель господарства посідають сільськогосподарські угіддя (89,7%). В площі сільськогосподарських угідь чільне місце посідає рілля (2733 га), площа якої в 2015,р порівняно з попередніми роками збільшується на 2%.

Показник фондовіддачі в 2014р. порівняно з 2016р. зріс на 1.30%. Це свідчить про збільшення виробництва валової продукції на 1 грн. основних виробничих фондів.

Фондомісткість в даному році зменшилася на 9,3%, що показує зменшення витрат основних фондів на виробництво валової продукції.

Тобто протягом проаналізованого періоду ефективність використання основних фондів в господарстві зросла.

Нормальне функціонування підприємства забезпечується як основними фондами, так і оборотними засобами, які включають виробничі фонди і фонди обігу. Обсяг оборотних засобів господарства залежить від розмірів виробництва сільськогосподарської продукції і строків її реалізації. Так, оборотний капітал ПОП "Тернопільське" протягом останніх років зріс до 5174,40 тис. грн., з них оборотних фондів 4858,20 тис. грн. і 3260,20 тис. грн. фондів обігу.

Важливим показником роботи галузі рослинництва є урожайність сільськогосподарських культур. В ПОП "Тернопільське" урожайність сільськогосподарських культур по рокам відрізняється. Так, урожайність зернових i бобових, кукурудзи на силос і зелений корм, багаторічних трав на сіно в 2008р. зменшилася порівняно з 2015р. на 9,8%, 34,1 %, 13,00% відповідно.

Урожайність кукурудзи на зерно, соняшнику на зерно, багаторічних трав на зелений корм зросла на 102,4%, 32,3%, 618,1% відповідно.

ПОП "Тернопільське" реалізує продукцію сільськогосподарського виробництва за різними каналами, головними з них є реалізація на ринку, в рахунок оплати праці, переробним підприємствам, приватним підприємцям. Зерно, соняшник, по іншим каналам, зокрема приватним підприємцям. Господарству необхідно вести жорсткий контроль за витратами на виробництво для зменшення собівартості сільськогосподарської продукції, щоб отримувати кращі фінансові результати діяльності.

Виробництво продукції галузі рослинництва є рентабельним. Загальний рівень рентабельності галузі рослинництва 17,1%. Найбільша рентабельність виробництва насіння соняшнику та зерна, 33,5% та 7,6% відповідно.

Шляхами підвищення економічної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції ПОП "Тернопільське", які забезпечать збільшення обсягів виробництва продукції і зменшення витрат на її одиницю, є:

    - поліпшення використання землі; - підвищення родючості; - впровадження комплексної механізації і автоматизації виробництва; - поглиблення спеціалізації виробництва; - раціональне використання виробничих фондів і трудових ресурсів; - впровадження ресурсозберігаючих технологій; - широке використання прогресивних форм організації виробництва і оплати праці.

Похожие статьи




ВИРОБЛЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ФЕНКЦІЙ ВНУТРІШНЬООРГАНІЗАЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ - Виконання управлінських функцій на підприємстві

Предыдущая | Следующая