Прогнозування на основі індикаторів., Аналіз частки ринку., Метод стандартного розподілу ймовірностей. - Механізми прогнозування попиту на продукцію суб'єктів господарювання вугільної галузі в процесі реструктурізації

Даний підхід являє собою прогнозування попиту на продукцію вугільної промисловості регіону на основі показників, що випереджують його в часі. Найбільш вагомим показником є збільшення доходу на душу населення, яке приведе до збільшення попиту на товари і послуги, в тому числі і на продукцію вугільної промисловості. Серед інших індикаторів - зміна вікової структури, цільова державна допомога, зниження цін на ресурси тощо.

Аналіз частки ринку.

Відповідно до цього методу спочатку здійснюється визначення перспективного попиту на продукцію вугільної промисловості взагалі, після чого розраховується частка регіону в загальному обсязі реалізації продукцію вугільної промисловості.

Метод стандартного розподілу ймовірностей.

Даний метод є поєднанням якісних і кількісних методик. Його суть полягає в тому, що спочатку методом експертних оцінок визначають три можливі варіанти певного показника попиту, наприклад перспективного обсягу збуту: оптимістичний (О), найімовірніший (М) і песимістичний (Р). Після чого розраховується очікуване значення перспективного обсягу збуту:

,

Визначається стандартне відхилення:

Таким чином, прогнозований обсяг збуту становитиме

.

Імовірність такого прогнозу - 95%.

З метою спрощення, усі вище наведені розрахунки можна здійснити за допомогою програмних пакетів "Mathematica 4.1" і "Ехсеl", Statistica+2005, особливо це стосується методів аналітичного вирівнювання тренду і регресивного аналізу.

Висновки і перспективи подальших досліджень. Таким чином, усі вище перераховані методи можуть однаково використовуватися у досліджені попиту на продукцію вугільної промисловості регіону. Крім того, у більшості випадків, застосовуються декілька методів одночасно, що дозволяє отримати більш точніші дані.

Отже для виявлення попиту на продукцію вугільної промисловості регіону в першу чергу необхідно дослідити різного роду статистичні дані (загальну кількість видобутого вугілля, розподіл його по шахтах, доходи отримані ДП "Макіївугілля" та ДП "Красноарміськвугілля", різноманітні показники рівня життя населення, їх доходи, показники споживання і заощадження тощо) і піддати їх обробці для отримання необхідної інформації. Найкращим способом такої обробки, на мою думку, є метод аналітичного вирівнювання тренду і багато факторного регресивного аналізу обсягів збуту, які можна виразити через загальну кількість відпочивши в регіоні. Використання методу багатофакторного регресивного аналізу дасть нам можливість побачити динаміку і встановити реальний попит на продукцію вугільної промисловості, при чому з врахуванням незалежних чинників зовнішнього середовища, а також спрогнозувати можливий рівень попиту на майбутнє. Крім того, таку методику можна окремо застосувати для вивчення іноземної продукції вугільної промисловості, української і внутрішньо регіональної.

Таким чином в нашому розпорядженні буде комплексна інформація, що різносторонньо, в якісних і кількісних показниках характеризуватиме досліджуваний нами об'єкт, тобто попит на продукцію вугільної промисловості регіону.

Попит вугільний екстраполяція реструктуризація

Похожие статьи




Прогнозування на основі індикаторів., Аналіз частки ринку., Метод стандартного розподілу ймовірностей. - Механізми прогнозування попиту на продукцію суб'єктів господарювання вугільної галузі в процесі реструктурізації

Предыдущая | Следующая