Вступ - Піроліз твердих горючих копалин

Під термічною переробкою твердих горючих копалин (піролізом) розуміють процеси, що відбуваються при нагріванні вугілля у відсутності будь-яких реагентів. Останнім часом під "піролізом" стали мати на увазі також процеси з впливом будь-якого додаткового реагенту (гідропіроліз, окислювальний піроліз). Під термічною переробкою розуміють часто і газифікацію вугілля, хоча при цьому використовуються і додаткові реагенти, найчастіше окислювачі, але іноді і водень або метан.

Термічна переробка твердих палив застосовується для отримання різних вуглецевих твердих матеріалів, а також для рідких і газоподібних продуктів. Залежно від призначення продуктів вихідною сировиною може бути практично будь-яке вугілля. Як правило, термічну переробку вугілля ведуть у відсутності каталізаторів; відсутні також складні системи рециркуляції, що визначає достатню простоту апаратного оформлення. У зв'язку з цим питомі капітальні витрати на термічну переробку значно нижчі, ніж в будь-яких інших процесах переробки вугілля.

Процеси термічної переробки вугілля застосовувалися вже в кінці XVIII - початку XIX століття (виробництво кам'яновугільного коксу, отримання облагородженого вугілля для бездимного спалювання, виробництво світильного газу та ін.)

Значна частина використовуваних в наші дні процесів термічної переробки палив, особливо коксохімічне виробництво, сформувалася в результаті тривалої еволюції технічних і апаратурних рішень і відрізняється відносно сприятливими витратами, енергетичними і екологічними показниками.

У той же час слід враховувати і певні обмеження, що накладаються на процеси термічної переробки вугілля. Всі вони відносно мало селективні і особливо при переробці найбільш поширеного і дешевого гумусового вугілля. У будь-яких варіантах процесу одночасно виходять тверді, газоподібні і рідкі продукти складного складу, в більшій мірі зумовленого елементним складом вихідного вугілля.

Рідкі продукти термічної переробки твердих горючих копалин містять велику кількість органічних сполук, що містять кисень, азот і сірку, і тому не можуть бути безпосередньо використані в якості синтетичного рідкого вуглеводневого палива. Тому термічна переробка вугілля не може розглядатися як самостійний спосіб приготування штучних рідких палив.

Похожие статьи




Вступ - Піроліз твердих горючих копалин

Предыдущая | Следующая