Вступ - Гібридні методи. Газова хромато-мас-спектрометрія

Газова хромато-мас-спектрометрія є гібридним методом аналізу, з цієї причини вона повинна розглядатися як поєднання газової хроматографії і мас-спектрометрії. Процеси розділення і аналізу тут протікають абсолютно незалежно один від одного.

На сьогоднішній день газова хромато-мас-спектрометрія (ГХ-МС) є найбільш широко використовуваним різновидом органічної мас-спектрометрії. Стиковка газового хроматографа і мас-спектрометра була абсолютно логічною, оскільки обидва методи використовувались для аналізу суміші органічних сполук в газовій фазі і володіли приблизно рівної чутливістю. Єдиною проблемою для об'єднання двох методів в єдиному приладі був робочий тиск. Газовий хроматограф працює при атмосферному тиску, а мас-спектрометр в умовах глибокого вакууму. Основні принципи стикування були сформульовані і притворі в життя в 1957 році.

Початкові проблеми, пов'язані з недостатньою потужністю вакуумних систем і набивними колонками з робочими потоками газу-носія 30 мл/хв, Вирішувалися установкою сепараторів різного типу. Ці прилади розміщувались між вихідним кінцем колонки хроматографа і іонним джерелом мас-спектрометра і призначалися для заповнення проби аналізованою речовиною за рахунок виборчої відкачування значно більш легкого газу-носія. Поява більш потужних вакуумних систем і капілярних колонок з меншими потоками (0,5-2 мл/хв.) значно полегшило задачу, а заміна металу або скла, з яких виготовлялися колонки, на плавлений кварц дозволила ввести кінець колонки безпосередньо в іонне джерело. Все це зробило метод ГХ-МС простим і ефективним.

Похожие статьи




Вступ - Гібридні методи. Газова хромато-мас-спектрометрія

Предыдущая | Следующая