Статистичні методи вивчення взаємозв'язків у виробництві - Статистичне вивчення виробництва зернових та зернобобових

Кореляційно-регресійний аналіз - це побудова та аналіз економіко-математичної моделі у вигляді рівняння регресії (рівняння кореляційного зв'язку), що виражає залежність результативної ознаки від однієї або кількох ознак-факторів і дає оцінку міри щільності зв'язку.

Правильне застосування кореляційних методів дає змогу зрозуміти глибинну сутність процесів взаємозв'язків. Кореляційні зв'язки виявляються не в кожному окремому випадку, а в середньому для багатьох випадків. У цих зв'язках між причиною і наслідком немає повної відповідності, а спостерігається лише певне співвідношення. Особливості кореляційних зв'язків породжують у теорії кореляції два завдання - визначити теоретичну форму зв'язку (регресійний аналіз) і виміряти щільність зв'язку (кореляційний аналіз). Перше полягає в тому, щоб знайти форму функціонального зв'язку, яка найбільшою мірою відповідає суті кореляційної залежності. Друге - виміряти за допомогою спеціальних показників, якою мірою кореляційний зв'язок наближається до зв'язку функціонального.

Кореляційно-регресійний аналіз складається з таких Етапів:

Попередній (апріорний) аналіз,

Збирання інформації та її первинна обробка,

Побудова моделі (рівняння регресії),

Оцінка й аналіз моделі.[5]

Кореляційний аналіз вирішує такі завдання:

С оцінка параметрів нормально розподіленої генеральної сукупності (генеральних середніх, дисперсій, парних коефіцієнтів кореляції, множинних і окремих коефіцієнтів кореляції);

С перевірка істотності оцінюваних параметрів та одержання інтервальних оцінок для визначення істотних серед них;

С виявлення структури взаємозалежності ознак.

Крім завдань існує декілька передумов кореляційного аналізу:

    1) чітке уявлення про причинно-наслідкові зв'язки досліджуваних ознак; 2) достатня варіація досліджуваних ознак, оскільки без варіації не можна виявити зв'язків; 3) однорідність досліджуваної сукупності; 4) ознаки повинні мати кількісний або числовий вираз, навіть для атрибутивних ознак.

Похожие статьи




Статистичні методи вивчення взаємозв'язків у виробництві - Статистичне вивчення виробництва зернових та зернобобових

Предыдущая | Следующая