Методи визначення магнію, Методи розділення - Питні мінеральні води

Методи розділення

Осадження магній - амоній фосфату.

Осад MgNH4PO4 - 6H2O утворюється в амоніачному середовищі, у присутності солей амонію. Для того, щоб отримати цей осад, потрібно додати фосфат до кислого досліджуваного розчину солі магнію й потім додавати розчин амоніаку. Цей порядок необхідний для того, щоб не виділився магній гідроксид або Mg3(PO4)2, а також для того, щоб утворився крупнокристалічний осад.

Цим способом магній відокремлюється тільки від лужних металів. Однак, якщо забагато калію, магній часто адсорбується осадом, тому в цьому випадку проводять переосадження.

Осадження магнію і амоній фосфату в цитратному середовищі

У цитратному середовищі можна осадити магній і амоній фосфат в присутності елементів групи феруму, які зв'язуються цитрат - йонами в стійкі комплекси і не осаджуються. Якщо магнію мало, то цей метод не використовується, так як магній в деякою мірою сам зв'язується в комплекс і сліди його залишаються в розчині.

Електроліз із ртутним катодом

Цим способом можна відокремити від магнію більшість йонів, які заважають подальшому його визначенню. Магній залишається в розчині.

Екстракція оксихінолятів

Видалення екстракцією проводять при рН = 5. Усі оксихіноляти, що екстрагуються в цих умовах, можна відокремити від магнію, тому що вони заважають його визначенню.

Екстракція ацетилацетанатів

Ацетилацетонати феруму (ІІІ), купруму, ванадію (V), алюмінію і мангану екстрагуються чотирьоххлористим карбоном для відокремлення від магнію.

Похожие статьи




Методи визначення магнію, Методи розділення - Питні мінеральні води

Предыдущая | Следующая