Розробка проекту пошуку оптимального горизонту планування та витрат на амортизацію, Постановка і актуальність завдання дослідження - Взаємозв'язок між горизонтом планування й витратами на амортизацію для малого підприємства

Постановка і актуальність завдання дослідження

Мале підприємство, що функціонує в умовах становлення ринкових відносин, є самостійним економічним агентом ринкової економіки, діяльність якого з позицій економіко-математичного моделювання, може бути формалізована з використанням деякого мінімального набору параметрів, що описують роботу самого підприємства, а також його взаємодію з ринковим середовищем. Істотне значення має питання про горизонт планування для кожного конкретного проекту. Зокрема, необхідно встановити оптимальний зв'язок між видатками на амортизацію й горизонтом планування.

Для вирішення поставленого завдання застосуємо наступну модель малого підприємства. Вважаємо, що основні виробничі фонди - єдиний фактор, що визначає випуск продукції. Виробнича діяльність описується однофакторною виробничою функцією підприємства. Будемо вважати, що підприємство витрачає певну частку коштів на амортизацію основних виробничих фондів, але не провадить реінвестування прибутку.

Базова модель діяльності малого підприємства грунтується на наступних передумовах:

    1. Мале підприємство може розвиватися тільки за рахунок внутрішніх джерел (прибутку), роль амортизаційних відрахувань у розвитку малого підприємства вважається малозначною (зважаючи на відносно невеликі обсяги основних фондів, що використовуються в малому бізнесі), тому дане джерело фінансування в моделі не бере участь. 2. Власна інвестиційна стратегія малого підприємства визначається часткою чистого прибутку, що відраховується на реінвестування, яка передбачається постійною. 3. Основні виробничі фонди є єдиним лімітуючим фактором, від якого залежить випуск продукції. 4. Мале підприємство функціонує при незмінній технології, що передбачає сталість його фондовіддачі; 5. Виробнича діяльність описується однофакторною функцією типу Леонтьєва, а темпи розвитку підприємства характеризуються динамікою основних виробничих фондів, яка, у свою чергу, визначається величиною інвестиційних ресурсів (відрахуваннями від прибутку і величиною фінансової підтримки).

У роботі [25] доведено, що для класичної функції Кобба - Дугласа коли виконується рівність і при постійній фондоозброєності, виробнича функція набуває вигляду:

(2.1)

З урахуванням зроблених передумов, залежність між основними змінними моделі малого підприємства представляється наступною системою рівнянь:

,(2.2)

, (2.3)

, (2.4)

, (2.5)

, (2.6)

Де - випуск продукції в момент у вартісному вираженні;

- показник фондовіддачі (за один місяць );

- вартість основних виробничих фондів;

- вартість основних виробничих фондів у момент ;

- питома собівартість випуску продукції у вартісному вираженні;

- коефіцієнт амортизації основних фондів;

- загальний прибуток малого підприємства;

- чистий прибуток малого підприємства за винятком податкових відрахувань;

- сума податкових відрахувань;

- ставка оподатковування на прибуток;

- коефіцієнт, що визначає амортизаційну стратегію підприємства.

Співвідношення моделі показують взаємозв'язок між агрегованими змінними (такими, як обсяг випуску, вартість основних виробничих фондів і темпи їх приросту, загальна і чистий прибуток, сума податкових відрахувань і т. д.).

Похожие статьи




Розробка проекту пошуку оптимального горизонту планування та витрат на амортизацію, Постановка і актуальність завдання дослідження - Взаємозв'язок між горизонтом планування й витратами на амортизацію для малого підприємства

Предыдущая | Следующая