Вступ - Математичне моделювання

Математичний модель проекція матриця

Курсова робота з дисципліни "Графічне і геометричне моделювання та інтерактивні системи" присвячена математичному моделюванню, тобто процесу встановлення відповідності деякої математичної моделі реальному об'єкту. Моделювання являє собою потужний метод наукового пізнання, при використанні якого досліджуваний об'єкт заміняється більш простим об'єктом, названим моделлю [1]. У модель входить безліч величин, що підлягають визначенню, а самі ці величини залежать від великої кількості змінних і постійних параметрів. Метою моделювання є прогнозування поводження досліджуваного об'єкта в процесі його функціонування. Моделювання дозволяє з меншими витратами відтворити процеси в системі і визначити чи перевірити значення критеріїв оптимізації.

Геометричне моделювання традиційно використовується в багатьох областях машинобудування. На практиці не один з реалізованих проектів в авіаційно-космічній техніці не обходиться без його геометричного моделювання. Геометричне моделювання використовується як на етапах функціонального аспекту проектування, так і при розробці конструкторської документації [2-5].

У зв'язку з цим, майбутнім фахівцям важливо опанувати сучасними методами геометричного моделювання, навчитися виконувати інженерні розробки за фахом.

Освоєння студентами методів комп'ютерної графіки дозволить розширити свій кругозір і підвищити якість виконуваних робіт. Зокрема, опанувати метод французького математика і інженера Пьєра Безьє, який створив простий і в той же час гнучкий метод описання складних контурів для металорізальних машин, що використовувалися в автомобілебудуванні.

У процесі виконання курсової роботи студент зможе не тільки провести геометричне моделювання об'єкта, але і розрахувати процес його функціонування. Крім того, студент зможе оцінити можливість експериментальної перевірки функціонування об'єкта, що розробляється, за допомогою відеокамери.

Під час випробувань авіаційної техніки часто використовується кіноапаратура, зараз застосовується термін "відеокамера" [7-9], причому для визначення параметрів руху літального апарата (ЛА) кіноапаратура використовується вже більше півстоліття [10].

Сучасні досягнення в області комп'ютерних технологій обробці цифрових зображень дозволяють розширити можливості застосування відеокамери (ВК). За допомогою спеціального програмного забезпечення можна досліджувати кожен кадр відеозйомки [6, 11].

Похожие статьи




Вступ - Математичне моделювання

Предыдущая | Следующая