Висновки - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Інтернет-торгівля економить час покупця на вивчення та вибір товарів, їх замовлення та оплату (останнє - за умови користування системою оплати "Клієнт-Банк" чи платіжними Інтернет-системами). В той же час не всі покупці, навіть при перспективі значної економії часу, користуються можливістю купляти товари через Інтернет, а бажають здійснювати покупки традиційним шляхом (тут відіграють роль соціально-психологічні чинники: традиції та звички ходити по магазинах, бажання бачити реальний товар та отримувати особистий контакт з продавцем-консультантом тощо). Однією із істотних переваг електронної торгівлі є можливість для покупців вивчати, обирати та здійснювати покупки товарів цілодобово. Комп'ютерні системи в Інтернеті здатні забезпечувати підтримку покупців 24 години на добу, сім днів на тиждень. Замовлення на продукцію можуть прийматися у будь-який час з будь-якого місця. Таким чином, обгрунтовано необхідність урахування особливостей організації електронної торгівлі в інформаційному суспільстві. Також визначено необхідність інтеграції особливостей організації традиційної та електронної торгівлі для оптимізації початкового функціонування вітчизняних віртуальних магазинів (для, наприклад, забезпечення "звичного" консультування покупців з продавцями як у традиційному електронному магазині).

Для України інтернет-торгівля набуває особливої актуальності, оскільки в існуючих складних економічних умовах вона дозволяє швидко і з відносно невеликими витратами організувати збут продукції вітчизняних товаровиробників, забезпечуючи тим самим їх виживання та розвиток. Проте практика свідчить, що існуючий потенціал розвитку цього виду бізнесу використовується явно недостатньою мірою, зокрема внаслідок того, що вибір організаційних форм і технологічних засобів інтернет-торгівлі здійснюється нераціонально, без урахування специфіки товару та споживача, особливостей обраних цільових ринків тощо [29, c 46-48].

Україна має значний потенціал розвитку інтернет-торгівлі як на національних, так і зарубіжних ринках. Цей вид комерційної діяльності дозволяє знайти своє місце на ринку бізнесменам-початківцям, а також підвищити ефективність функціонування великих підприємств, зокрема тих, що виготовляють і просувають на ринку продукцію промислового використання.

Похожие статьи




Висновки - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Предыдущая | Следующая