Напрямки підвищення ефективності використання технологій електронної комерції у торговельній діяльності - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Розбудова інформаційного суспільства в Україні вимагає прискорення процесів інформатизації всіх сфер виробничо-господарської діяльності, пришвидшення темпів створення національної інформаційної інфраструктури ринку електронних послуг, завдяки чому телекомунікації, апаратно-програмне забезпечення, автоматизовані інформаційні системи, глобальна мережа Internet, інформація та знання повинні стати основними засобами виробництва.

Електронна комерція здійснює суттєвий вплив на всі види економічної діяльності. Основними завданнями щодо розвитку національної складової мережі Internet і забезпечення широкого доступу до неї в Україні є:

    1) створення в найкоротші терміни належних економічних, правових, технічних та інших умов для забезпечення широкого доступу громадян, навчальних закладів, наукових та інших установ і організацій всіх форм власності в мережі Internet; 2) розширення й удосконалення надання в мережі Internet об'єктивної політичної, економічної, правової, екологічної, науково-технічної, культурної та іншої інформації про Україну, її бізнес, постійне удосконалення способів подання такої інформації; 3) забезпечення конституційних прав людини і громадянина на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації, свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань; 4) забезпечення державної підтримки розвитку інфраструктури надання інформаційних послуг через мережу Internet; 5) створення умов для розвитку підприємницької діяльності і конкуренції у сфері використання каналів електронного зв'язку, створення можливостей для задоволення на пільгових умовах потреб у послугах навчальних закладів, наукових установ і організацій, установ охорони здоров'я; 6) розвиток і впровадження сучасних ІКТ у систему державного управління, фінансову сферу, підприємницьку діяльність, освіту; 7) розв'язання завдань щодо гарантування інформаційної безпеки держави, недопущення поширення інформації, забороненої законодавством; 8) удосконалення правового регулювання діяльності суб'єктів електронної економічної діяльності, виробництва, використання, поширення та зберігання електронних інформаційних продуктів, захисту прав на інтелектуальну власність, посиленя відповідальності за порушення встановленого порядку доступу до інформаційних ресурсів всіх форм власності, за навмисне розповсюдження комп'ютерних вірусів.

Є державні заходи щодо просування стосовно розбудови інформаційного суспільства, прикладом яких слугує проект "Україна - розвиток через Internet" за підтримки Міжнародного банку реконструкції і розвитку [28].

Основною метою цього проекту є підтримка уряду України в підвищенні ефективності прийняття рішень, стимулювання розвитку інформаційного сектору економіки і зміцнення громадянського суспільства з використанням ІКТ.

Реалізація проекту передбачає такі етапи його виконання:

    1) електронний уряд - впровадження моделей електронної закупівлі товарів/послуг і електронного документообігу на центральному і регіональному рівнях; 2) електронний бізнес - створення технологічної інфраструктури та нормативно-правової бази, що дасть змогу легалізувати інтерактивні операції в мережі Internet в Україні; 3) електронна взаємодія держави та громадськості - розробка моделей та інструментів для залучення громадськості у процесах управління державою.

Ринок електронної комерції має великий потенціал в Україні. Важлива роль у зв'язку з цим покладається на виконання державної програми "Електронна Україна", яка здебільшого має декларативний характер.

Залучення інвестицій та наявність сприятливого інвестиційного клімату, підвищена увага з боку уряду до інтелектуального і наукового потенціалу мають сприяти розвитку ІКТ та становленню інформаційної економіки.

ІКТ-модернізація українських підприємств є безповоротним процесом, пов'язаним з переходом промислової економіки на електронні способи взаємодії.

Розвиток електронної комерції необхідно підтримувати за допомогою впровадження державної програми "Електронна комерція" на базі діалогу бізнесу, влади і громадськості.

Ефективне використання переваг електронної комерції можливе тільки за умови задіяності автоматизованих систем управління ресурсами на підприємствах.

Для того, щоб повсюдно впроваджувати системи електронної комерції, необхідно підвищити рівень автоматизації виробничих і торговельних підприємств, а також якість телекомуні-кацій, посилити безпеку передачі та обробки даних, створити прийнятну нормативно-правову базу електронних операцій.

Похожие статьи




Напрямки підвищення ефективності використання технологій електронної комерції у торговельній діяльності - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Предыдущая | Следующая