Вступ - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Сучасний ринок - це один з феноменів, який зумовлює складну систему господарювання, в якій тісно взаємодіють ринкові закономірності, численні регулюючі інститути (передусім державні) і масова свідомість. В наш час для торгівельних підприємств є актуальним надання значної уваги використанню Internet-торгівлі у зв'язку з оптимізацією торгівельної діяльності, зміною платоспроможного попиту, зростанням витратна використання основних фондів торгівлі та на логістичні операції, підвищення розміру оплати праці торгово-операційного персоналу тощо. Internet-торгівля продає товар за допомогою електронних технологій [19, c. 173-174]

Ще зовсім недавно інформаційні технології не грали такої важливої ролі для успіху бізнесу. Тепер, після вступу в нове тисячоліття та епоху розвитку Інтернету, відділити сам бізнес від інформаційних технологій практично неможливо.

Розвиток ринкових відносин та вдосконалення інформаційних технологій спричинили появу багатьох нових видів бізнесу, одним з яких є Інтернет-торгівля. Перетворення торкнулися як зовнішніх відносин між компаніями і їх партнерами або клієнтами, так і внутрішньої структури самих компаній. З'явилися не тільки нові напрями ведення бізнесу, але і принципово змінилися ті, що вже існують [26, c. 231-232].

Проте в Україні інтернет знаходитися в зачатковому стані, і могло б показатися, що інтернет-торгівля у нас не розвинена. І це дійсно так. Інтернет портали можна перерахувати по пальцях. Представництва крупних компаній в мережі виконують тільки іміджеву функцію.

Успіх електронної комерції багато в чому залежить від того, як поставлена система доставки і розрахунків. Оплата товарів і послуг, запропонованих в Інтернеті, через традиційні банківські установи, що приймають оплату від громадян готівкою, може проходити із затримками. Зміцнення інфраструктури електронної комерції повинне супроводжуватися наведенням ладу в роботі структур, здійснюючу доставку і оплату. Форми оплати в Інтернет - торгівлі можуть бути самими різними: готівкою, післяплатою при отриманні товару поштою, банківським переказом, поштовим переказом, пластиковою картою, електронними грошима (в цьому випадку магазин і покупець повинні бути зареєстровані в одній з існуючих систем цифрових платежів).

Стрімкий розвиток електронного обміну даними та глобальної мережі Інтернет радикально змінюють способи здійснення зовнішніх торгових операцій. Компаніям електронний простір пропонує новий інструмент маркетингу та середовище для ведення бізнесу, засіб зниження витрат на комунікації з клієнтами. Останні, в свою чергу, отримали нове інформаційне джерело про товари та послуги, нові шляхи задоволення своїх потреб, а також новий ефективний засіб комунікації, як з виробниками, так і між собою.

Застосування Інтернету дозволяє швидко і з незначними витратами виводити продукцію на національний і міжнародні ринки. Перед компаніями відкриваються можливості отримання додаткового доходу.

Торгівля через Інтернет дозволяє істотно знизити вартість продукції, оскільки відпадають потреби в утриманні торгових площ, придбанні торгівельного обладнання, не потрібно утримувати торгівельний персонал тощо. Крім того, споживач у реальному масштабі часу може переглянути номенклатуру продукції, що реалізується, швидко знайти потрібний товар, вияснити його характеристики, ознайомитися з відгуками інших споживачів, обрати зручний спосіб і час доставки товару, провести платежі через Інтернеті і т. д.

Інтернет-торгівлі присвячені праці як вітчизняних науковців (В. В. Апопій, А. В. Верстяк, М. В. Макарова), так і зарубіжних (Д. Шнайдер, Ф. Котлер, К. Л. Келлер).

Метою даної роботи є визначити особливості функціонування та розвитку інтернет-торгівлі, як елементу сучасної ринкової інфраструктури.

Завдання роботи - вивчити становище підприємств у сфері електронної комерції на ринку, перспективи розвитку, проблеми, та шляхи їх вирішення.

Об'єктом дослідження є, власне, підприємства інтернет-торгівлі, предметом - їх діяльність на ринку.

Інтернет торгівля україна електронний бізнес

Похожие статьи




Вступ - Інтернет-торгівля як елемент сучасної ринкової інфраструктури

Предыдущая | Следующая