Вступ - Принципи проведення аудиту персоналу

Серед перекладів терміну "auditing", який видає будь-який англомовний словник, на першому місці стоїть "ревізійна перевірка", "ревізія", "проведення контролю", "аналіз господарської діяльності" [1]

На мою думку, не можна ототожнювати аудит з існуючим поняттям "контроль". Очевидним є те, що роль аудиту у формуванні оцінки правильності відображення результатів господарської діяльності в обліку та звітності є ширшою, ніж функції інспектування (у формі ревізії) на предмет встановлення відповідності результатів проведення господарських операцій нормативному полю їх регулювання.

Сучасна практика аудиторських процедур обумовила нові якості аудиту, його Консультативну діяльність: здійснюється формалізація аудиторських проведення перевірок, починаючи з підготовчої стадії;

Практикується орієнтація на запобігання можливому ризику під час проведення перевірок або консультацій.

За характером аудиторської роботи виділяють три типи аудиту: Операційний аудит; аудит на дотримання нормативних вимог; аудит фінансової звітності.

Операційний аудит - перевірка будь-яких існуючих на підприємстві процедур і методів організації господарської діяльності з метою оцінки їх ефективності. Результати операційного аудиту значно важче визначити, ніж результати двох інших видів аудиту.

Метою Аудиту на додержання нормативних вимог є визначення, чи дотримується суб'єкт, аудит діяльності якого проводиться, процедур і правил, установлених для нього.

Аудит фінансової звітності - аудиторська перевірка фінансових звітів, що має на меті надання аудиторові можливості висловити думку про те, чи складені ці фінансові звіти відповідно до визначеної концептуальної основи фінансової звітності [2].

В багатьох вітчизняних та зарубіжних джерелах управлінський аудит ототожнюють з операційним. Так ці два види аудиту є дуже схожими, але в своєму дослідженні хотів би розібрати " по полицям" дані напрямки аудиту та прийти до єдиного знаменника у понятті управлінського аудиту.

Отже метою дослідження пропоную вважати теоретичні й організаційні підходи реалізації управлінського аудиту, його особливості та форми проведення, спільні та відмінні риси з операційним аудитом; вивчення ролі управлінського аудиту у процесі удосконалення управління організацією.

Аудит управлінський фінансовий

Похожие статьи




Вступ - Принципи проведення аудиту персоналу

Предыдущая | Следующая