Цивільний захист - Довгострокова дебіторська заборгованість

Цивільний захистУкраїни - це державна система органів керування сил і засобів, що створюються для організації і забезпечення безпеки населення від наслідків надзвичайних ситуацій, техногенного, екологічного, природного і військового характеру.

У даному розділі розглядається питання спеціальної обробки населення у надзвичайних ситуаціях.

Спеціальна обробка - складова частина ліквідації наслідків радіаційного, хімічного, бактеріологічного забруднення і проводиться з метою відновлення готовності техніки, транспорту, і особового складу формувань до виконання своїх завдань з проведення рятувальних робіт.

Спеціальна обробка включає: санітарну обробку особового складу; дезактивацію; дегазацію; дезінфекцію.

Санітарна обробка - ліквідація з особового складу радіоактивних речовин, знешкодження та видалення отруйних речовин і бактеріальних засобів.

Дезактивація - знищення радіоактивних речовин із забруднених поверхонь до допустимих розмірів зараження, безпечних для людини.

Дегазація - знешкодження забруднених об'єктів шляхом руйнування (нейтралізації) чи знищення отруйних речовин.

Дезінфекція - знищення заразних мікробів і руйнування токсинів на об'єктах, які були заражені.

Дезісекція - знищення комах і кліщів.

Дератизація - знищення гризунів.

Залежно від обставин, часу, засобів спеціальна обробка поділяється на часткову і повну.

Часткова спеціальна обробка проводиться силами особового складу формувань і населення самостійно. Повна спеціальна обробка проводиться силами штатних невоєнізованих формувань.

В областях створюються для цього служби ЦО СОЛІОО - санітарної обробки людей і обеззараження одягу на базі підприємств обласного управління побутового обслуговування населення та комунально-технічна - на базі обласного управління комунального господарства.

Для безпосереднього ведення робіт створюються невоєнізовані формування: збірні загони (команди, групи) радіаційно-хімічного захисту (РХЗ); команди, групи знезараження; санітарні обмивальні пункти (СОП) (на базі лазні); станції знезараження одягу (СОО) (на базі пралень, фабрик хімічної чистки).

Часткова санітарна обробка проводиться особовим складом формувань, робітниками і службовцями об'єктів, населенням в усіх випадках, коли встановлений факт радіоактивного, хімічного або біологічного забруднення. Вона може проводитися багаторазово, без зупинки виконання завдання, за розпорядженням командира (начальника), а населенням самостійно.

При зараженні радіоактивними речовинами обробка містить у собі механічне видалення радіоактивних речовин з відкритих частин тіла, зі слизистих оболонок очей, носа, ротової порожнини, одягу, спорядження і одягнутих засобів індивідуального захисту. Вона проводиться після зараження безпосередньо у зоні радіаційного зараження і повторюється після виходу з зони зараження.

При проведенні часткової санітарної обробки у зоні радіоактивного зараження засоби індивідуального захисту не знімають. Спочатку слід протерти, обмести або обтрусити забруднені засоби захисту, одяг, спорядження і взуття, а потім усунути радіоактивні речовини з відкритих частин рук і шиї. Коли особовий склад опинився у зараженій зоні без засобів захисту, то після часткової санітарної обробки слід їх одягнути.

При проведенні часткової санітарної обробки на незараженій місцевості дотримуються такої послідовності: знімають засоби захисту шкіри і обтрушують їх чи протирають ганчіркою, змоченою водою (дезактивуючим розчином); не знімаючи протигаза, обтрушують або обмітають радіоактивний пил з одягу; обмивають чистою водою відкриті частини тіла, потім маску протигаза; знімають протигаз і старанно миють водою обличчя; прополіскують рот і горло. Якщо не вистачає води, відкриті частини тіла і маску протигаза протирають вологою ганчіркою, яку змочують водою з фляги.

При зараженні краплиннорідкими отруйними речовинами необхідно, не знімаючи протигаза, негайно провести обробку відкритих шкірних покривів, забруднених ділянок одягу, взуття, спорядження і маски протигаза. Така обробка проводиться з використанням індивідуального протихімічного пакету (ІПП-8), причому краплі потрібно зняти протягом 5 хвилин після попадання.

При зараженні бактеріальними засобами часткову санітарну обробку проводять таким чином: не знімаючи протигаза, обмітанням і обтрушуванням, видаляють бактеріальні засоби, які осіли на одяг, взуття, спорядження і засоби індивідуального захисту.

Знімати і одягати одяг треба так, щоб відкриті частини тіла не торкалися до зовнішньої забрудненої поверхні. Потім рідиною з ІПП-8 обробляють маску протигаза. При відсутності ІПП-8 для часткової обробки можна застосовувати воду з фляги та мило. Замість ІПП-8 можна також користуватися 3% розчином перекису водню, та 3%-їдкого натрію (при відсутності їдкого натрію, його можна замінити силікатним клеєм у тій же кількості).

Не можна користуватися для часткової санітарної обробки шкіри розчинниками (діхлоретан, бензин, спирт), оскільки це посилить важкість ураження (отруйні речовини розчиняються у розчинниках, розподіляються на більшій площі, значно легше проходять крізь шкіру).

Повна санітарна обробка містить у собі обмивання тіла людини теплою водою з милом з обов'язковим змиванням білизни та одягу.

Мета обробки - повне знезаражування від радіоактивних речовин, отруйних речовин, бактеріальних засобів одягу, взуття, поверхні тіла. Повній санітарній обробці підлягає особовий склад формувань, робітники, службовці та евакуйоване населення після виходу з осередку ураження. Обробку потрібно проводити не пізніше 5 годин після забруднення. Через 12 годин проводити обробку немає сенсу. Одяг підлягає заміні якщо після його обтрушування залишкове радіоактивне зараження перевищує допустиму величину.

При забрудненні краплиннорідкими отруйними речовинами необхідно негайно провести часткову санітарну обробку: наступне обмивання теплою водою з милом не захищає від ураження і необхідності в її проведенні немає. Заражений одяг повинен бути змінений у максимально короткий термін.

При зараженні бактеріальними засобами повній санітарній обробці підлягає весь особливий склад, який знаходився у районі дії бактеріальних засобів, незалежно від того чи використовувалися засоби індивідуального захисту та проводилася часткова санітарна обробка. Повна санітарна обробка у цьому випадку містить у собі знезаражування дезінфікуючими розчинами відкритих частин тіла з наступним миттям людей теплою водою з милом. Одночасно з промиванням обов'язково проводиться дезінфекція забрудненого одягу чи його заміна.

Аудит дебіторський заборгованість фінансовий

Похожие статьи




Цивільний захист - Довгострокова дебіторська заборгованість

Предыдущая | Следующая