Висновки - Облік основних засобів на сільськогосподарських підприємствах

Отже, ми з'ясували, що П(С)БО №7 "Основні засоби" має як позитивні сторони, так і негативні. По-перше він відкидає положення, що зафіксовані у Законі "Про оподаткування прибутку підприємств", що недопустимо. По-друге, надання необмежених прав підприємствам у виборі системи амортизації не має аналогів у світі. Така міра означає зупинення сплати податку на прибуток.

Багато недоліків у стандартах пов'язано з недостатнім виясненням теоретичних основ прискореної та не прискореної амортизації, що потребує доробки у нормативній базі.

Отже, зробимо висновок, що :

Амортизаційна політика перехідного періоду повинна органічно поєднувати директивні та ринкові важелі при посиленні останніх;

Держава повинна регламентувати принципи побудови амортизаційної системи спеціальним Законом України "Про амортизацію".

Законодавчо затверджений порядок амортизацій повинен збутися недоліків діючої методології.

Автоматизація бухгалтерського обліку на підприємстві та підготовка фінансової звітності в податкові органи є однією з найбільш важливих задач. Ситуація така, що сам по собі бухгалтерський облік на підприємстві може розглядатися як внутрішня справа підприємства, а основою для оцінки фінансово-господарської діяльності підприємства зі сторони держави є звітність (бухгалтерський баланс та багаточисельні інші звітні форми), яка повинна щоквартально надаватися в податкову інспекцію по місцю реєстрації підприємства. Крім того існують планові та позапланові податкові перевірки, при проведенні яких можуть знадобитися всі бухгалтерські документи, включаючи первинні.

В даний час існує широкий вибір різних систем автоматизації бухгалтерського обліку. Не треба їх ділити на погані та гарні, сильні та слабкі. Всі вони гарні та їх можливості знаходять практичне застосування на підприємствах ріного розміру, профіля та роду діяльності. Систему автоматизації слід вибирати виходячі із задач та існуючих ресурсів.

Одна з таких систем є програма "1С: Підприємство 8.0. Бухгалтерія для України". У цій програмі автоматизацію обліку виведено на новий, ще більш високий, рівень. її функціональні можливості значно перекривають функціональність "1С: Бухгалтерії 7.7 для України", але при цьому спадкоємність зберігається. У підсистему "Основні засоби" додано такі нові можливості:

    - програма дозволяє відображати не лише придбання основних засобів, але й їх виготовлення (будівництво); - реалізовано облік станів і подій основних засобів; - для основних засобів до моменту їх введення в експлуатацію ведеться складський облік з можливістю виконання всіх складських операцій над таким об'єктом; - нарахована амортизація одного основного засобу може автоматично розподілятися за кількома напрямами діяльності; - реалізовано повноцінний механізм зміни параметрів амортизації ОЗ у процесі експлуатації; - передбачено можливість нарахування амортизації з урахуванням сезонних коефіцієнтів; - закладено можливість оформлення операцій інвентаризації ОЗ.

При автоматизації бухгалтерського обліку важливо не просто перенести всю паперову роботу на комп'ютер. Важливо, щоб це збільшило ефективність работи бухгалтерії та покращило контроль над фінансово-господарською діяльністю підприємства, що в свою чергу збільшить ефективність управління підприємством, та, як наслідок, ефективність його роботи.

Похожие статьи




Висновки - Облік основних засобів на сільськогосподарських підприємствах

Предыдущая | Следующая