Вступ - Договори про надання банківських послуг

Актуальність теми дослідження. Банки взаємодіють зі своїми клієнтами за допомогою укладення договорів, і тим самим надають їм широкий спектр послуг кредитного, депозитного та іншого характеру. При цьому в договорах прописуються основні аспекти та параметри угоди з вигодою як для клієнта так і для банку.

Тому важливим є вивчення даної теми, так як банківськими послугами користуються як фізичні так і юридичні особи, і в сучасних умовах розвитку суспільства це стало невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Договори про надання банківських послуг з притаманним їм довірчим (фідуціарним) характером прав і обов'язків та зумовленим цим підвищеним ступенем обмежень прав послугонадавача з метою захисту прав отримувача послуг, як більш слабкого учасника зазначених зобов'язань, викликає зростання значущості зазначених договірних зобов'язань у господарському праві.

Значнена сфера принципових питань правового регулювання вказаних зобов'язань не одержла належного вирішення у нормотворчій практиці. Істотну частину прогалин у врегулюванні сучасних договірних зобов'язань про надання банківських послуг покликаний усунути новий Цивільний кодекс України, який містить чимало новел, що потребують глибокого аналізу і проведення спеціальних наукових досліджень інституту договорів про надання банківських послуг в Україні.

Незважаючи на активне використання правозастосовчою і нормотворчою практикою договорів про надання банківських послуг, на сьогоднішній день майже відсутні комплексні монографічні праці із загальнотеоретичних і прикладних проблем регулювання зазначених договірних зобов'язань, що негативно впливає на їх розвиток в Україні, формування судової практики з цієї категорії справ.

Все наведене і обумовлює актуальність даного питання данної курсової роботи.

Об'єкт та предмет дослідження. Об'єктом данної курсової роботи є загальнотеоретичні аспекти договорів про надання банківських послуг, правові норми та інші форми цивільно-правового регулювання названих договірних зобов'язань в Україні.

Предметом теми курсової є система чинних в Україні нормативних актів, положень Цивільного та Господарського кодексу України, що стосуються договорів про надання банківських послуг, вітчизняні і зарубіжні наукові джерела, юридична та судова практика України.

Мета і завдання дослідження. Метою данної роботи є проведення системного аналізу поняття, правової природи і різновидів договорів про надання банківських послуг у сучасних умовах в Україні та формулювання науково-теоретичних висновків і практичних рекомендацій щодо подальшого вдосконалення договорів про надання банківських послуг та застосування правових норм про них.

Для досягнення поставленої мети основна увага у курсовій роботі приділена вирішенню таких завдань: регулювання і проведення порівняльного аналізу договорів про надання банківських послуг; визначення поняття та правової природи договору про надання банківських послуг; здійснення аналізу особливостей кредитного договору, договору банківського рахунку та депозитного договору як найрозповсюдженіших, та актуальних у сучасних умовах видів договірних зобов'язань про надання банківських послуг; визначення системи договорів про надання банківських послуг і проведення їх класифікації.

Методологічна та теоретична основа дослідження. Дослідження данної теми проводилось через системно-структурний аналіз законодавста, зокрема ЗУ "Про банки і банківську діяльність", ЗУ "Про Національний банк України" та на основі договорів про надання банківських послуг в Україні.

Науково-теоретичною базою данної курсової роботи є теоретичні розробки, праці вчених-правознавців:, С. С. Алєксєєва, О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової, Є. О. Харитонова, О. Кравчука, В. С. Щербини, тощо.

Похожие статьи




Вступ - Договори про надання банківських послуг

Предыдущая | Следующая