ВИСНОВКИ - Специфіка наповнення газетного контенту дитячого видання на прикладі газети "Казковий вечір"

Сучасний ринок дитячих періодичних видань можна вважати насиченим і навіть перенасиченим. За останній рік з'явилось понад 20 нових найменувань. На ринку не тільки загальнодержавна, а й регіональна дитяча преса. Проте більшість видань одноманітні, мають схожу рубрикацію, завдання, конкурси. Частина дитячої періодики - переклад відомих і розкручених російських та англомовних видань. Інша частина - кальки популярних європейських та американських дитячих коміксів. Отже, перша проблема - одноманітність дитячих видань. Найпопулярнішими серед дітей на сьогодні є такі україномовні видання: "Пізнайко", "Котя", "Барвінок", "Малятко", "Стежка", "Юний натураліст", "Країна знань", "Вулик", "Однокласник", "Дзвіночок", "Казковий вечір", "12плюс", "Веселочка", "Яблунька" та ін..

За останні роки інформаційний простір України зазнав значних кількісних і якісних змін. Насамперед, з'явилося багато нових періодичних видань, загальна кількість зареєстрованих газет і журналів - 8300 одиниць (що у кілька разів більше порівняно із 1991 р.) Їхніми засновниками, головним чином, виступають комерційні структури, науково-дослідні установи, громадські організації, навчальні заклади. Та говорити про їх якість та відповідність нормам зарано.

Проаналізувавши газету "Казковий вечір", можна зробити висновок, що в ній дотримані практично всі норми яких має дотримуватися періодичне видання, яке спрямоване одночасно і на навчання і на розваги та відпочинок дитини. Її можна назвати справді якісним українським дитячим видавничим продуктом, адже тут дбають та дослухаються до свого читача, та які одні не з багатьох, хто дійсно відповідає своїй віковій спрямованості.

Видання також не можна віднести до певного типу за гендерною ознакою, на відміну від багатьох видань, адже "Казковий вечір" може зацікавити як хлопчика так і дівчинку, як маму чи тата, бабусю чи дідуся. Цю газету можна назвати сімейною, тому що з її допомогою можна чудово проводити час з дитиною, допомагати їй у розв'язуванні кросвордів, відгадуванні загадок та ін.

Можна зробити висновок, що газета "Казковий вечір" є універсальною за багатьма характеристиками, тому що об'єднує в собі багато тем та спрямувань, а тобто є політематичною.

Проблем із дитячою періодикою також не бракує. Сучасний ринок дитячих періодичних видань можна вважати насиченим і навіть перенасиченим. За останній рік з'явилось понад 20 нових найменувань. На ринку не тільки загальнодержавна, а й регіональна дитяча преса. Проте більшість видань одноманітні, мають схожу рубрикацію, завдання, конкурси. Частина дитячої періодики - переклад відомих і розкручених російських та англомовних видань. Інша частина - кальки популярних європейських та американських дитячих коміксів. Отже, перша проблема - одноманітність дитячих видань.

Друга проблема - низька якість. На сьогодні спостерігається дуже багато періодичних видань, які зникають так само швидко, як і з'являються. Це пов'язано, перш за все, з комерційним аспектом видавничої справи. Авторам небезпечно й невигідно співпрацювати з такими виданнями-одноденками, тому вони так неохоче контактують із дитячими видавництвами.

Мова дитячого видання - це особливий різновид літературної мови, тому вона має свої засоби виразності, дієвості, емоційності, свої естетичні ідеали. У текстах сучасної дитячої періодики трапляються діалектизми, жаргонізми, рідковживані слова, професіоналізми. Проблемою сучасних україномовних журналів є суржик, який зустрічається як в оригінальних, так і в перекладних текстах. Отже, невідповідність між лексичною базою текстів для дітей та розвитком маленького читача є третьою проблемою дитячої періодики.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Специфіка наповнення газетного контенту дитячого видання на прикладі газети "Казковий вечір"

Предыдущая | Следующая