Взаємодія паперу і фарби - Друкарські фарби

Процес взаємодії залежить від властивостей матеріалів і умов друкування. Кольоровий відтінок паперу в поєднанні з кольором фарби може суттєво змінити загальне зображення в порівнянні з оригіналом. При контакті паперу з друкарською формою на її поверхню переходить 50-60% фарби, що утворює плівку товщиною 1,5-2 мм. Подальше збільшення подачі фарби на друкарську форму не бажане.

Поняття "товщина шару фарби на відбитку" - умовне, бо шар фарби, що переходить на відбиток, зменшується при всмоктуванні фарби папером і випаровуванні органічного розчинника.

Для друкування крупних деталей ілюстрацій і тексту використовують менш гладкий папір. Для друкування ілюстрацій з дрібними деталями у багато фарб папір повинен бути глянцевим, а для тексту - матовим, бо блиск глянцевого паперу при читанні втомлює очі.

В офсетному друці можна використовувати не дуже гладкий папір, бо він контактує не з твердою друкарською формою, а з пружньо-еластичним гумовим покриттям.

При друкуванні глибоким способом друку папір повинен мати рівну, одномірну та гладку поверхню, лише за таких умов можна отримати насичені та чіткі відбитки.

Липкість і в'язкість фарби повинна відповідати якості паперу та швидкості друкування. Чим більша швидкість друкування, тим менш в'язкою та липкою повинна бути фарба.

Нормальна взаємодія паперу та фарби під час друкування можлива лише при наявності якісно виготовленої друкарської форми.

Похожие статьи




Взаємодія паперу і фарби - Друкарські фарби

Предыдущая | Следующая