Монтаж фотоформ на друкуючу пластину: - Офсетний друк

Фотоформа - ілюстративний чи текстовий діапозитив чи негатив (на прозорою основі), підготовлений для копіювання на формний матеріал під час виготовлення друкованої форми.

Монтаж фотоформ - розміщення текстових ілюстративних діапозитивів чи негативів на прозорою монтажній платній основі у відповідність до макетом видання, схемою, оригіналом, стандартом тощо.

Зазвичай монтаж фотоформ проводять на монтажному столі, зазвичай, з допомогою монтажній вимірювальної сітки, виготовленої на прозорою основі, і лінійки зі штифтами системі штифтовій приводці

Монтажний стіл - пристрій підсвіченою скляною поверхнею виготовлення монтажів фотоформ.

На даному підприємстві використовуються пластини фірми "kodak". Експонування триває 27 сек для даної пластини. На монтажний стіл кладеться пластина на верх неї текстовий чи ілюстративний діапозитивів чи негативів на прозорій основі. Роблять два експонування перше відбувається через дифузну плівку для того щоб плавніше передалося зображення а друге експонування відбувається вже без дифузної плівки. Після експонування йде промивання пластини проявником де 1 (розчинник): 9 (вода). Розчинник роз'їдає світлочутливий шар на пластині. Після промивання пластину кладуть в сушильну камеру, щоб пластина висохла і була готова до роботи. Якщо пластину не беруть зразу в роботу то обов'язково її покривають гуміном.

l Друкарські процеси:

Ь Закріплення офсетної пластини на офсетний циліндр

Ь Зштовхування паперу

Ь Підрізання паперу (при потребі)

Ь Завантаження паперу на стіл самонакладу

Ь Підготовка фарбового апарату

Ь Завантаження фарби

Ь Підготовка зволожувального апарату

Ь Завантаження зволожувального розчину

Ь Встановлення декеля

Ь Приводка

Ь Друкування пробного відбитку

Ь Контроль якості

Ь Друк тиражу

Підготовка друкованого пристрою. Підготовка друкованого пристрою включає установку декеля і друкарських форм, а також регулювання тиску. Функції декеля в машинах плоского офсетного друку виконує пружноеластичним резинотканевая пластина з підкладеним під неї поддекельним матеріалом.

Друковані форми після їх контролю разом з картою замовлення й пробними відбитками направляють до друкарських машин і встановлюють на формні циліндри машини. Спосіб закріплення їх на циліндрах залежить від конструкції машини.

Оптимальне загальний тиск між циліндрами друкованих секцій встановлюється, як правило, при монтажі та ремонті машини. Його сталість досягається завдяки витримуванню встановлених розмірів діаметрів циліндрів з урахуванням товщини друкованої форми і декеля. При зміні товщини друкованої папери для друкування конкретного тиражу змінюють за допомогою спеціальних механізмів зазор між офсетними і друкованими циліндрами.

Підготовка зволожуючого апарату. Підготовка зволожуючого апарату в більшості випадків полягає в регулюванні зусиль і рівномірності притиску валиків (до дукторного циліндру, по відношенню один до одного, до друкованій формі) для забезпечення дозованої подачі зволожуючого розчину на друковану форму. При цьому увага звертається на стан їх вологопередаюче покриття, які в разі необхідності

Під час роботи машини розчин повинен у вигляді тонкої рівномірної плівки наноситися на пробільні елементи друкарської форми, підтримувати необхідну їх гідрофільність, не повинен мати кольору і викликати зменшення стійкості друкуючих елементів. Склад зволожуючого розчину і його pH вибирають залежно від природи металу, на якому розташовуються пробільні елементи друковані форми.

Надлишок подаваного на форму розчину викликає не тільки деформацію паперу, але і зменшує перехід фарби на відбиток. Крім того, зволожуючий розчин, потрапляючи у фарбу, призводить до зміни її фізико-хімічних і друковано-технічних властивостей, що погіршує якість відбитків. Недостатнє зволоження форми викликає передчасне зношування гідрофільних плівок і закочування пробільних елементів друкарської фарбою.

Підготовка фарбового апарату. Підготовка зволожувального апарату полягає в регулюванні зусилля і рівномірності притиснення накатних валиків до поверхні друкарської форми і регулюванню фарб-подающої системи. Якщо необхідно друкувати іншою фарбою, що відрізняється від попереднього тиражу, то фарбу з усього барвистого апарату змивають розчинником за допомогою змивного пристрою. Після цього в барвистий ящик завантажують потрібну фарбу.

Фарбові апарати дозволяють регулювати (у певних межах) товщину барвистого шару, що наноситься на окремі ділянки друкованої форми залежно від характеру та площі друкувальних елементів. Регулювання подачі фарби вздовж твірної формового циліндра здійснюється зміною зазору між ножем барвистого ящика і дукторного валом, а за напрямом накату фарби - часом вистою передавального валика у дукторного валу (або його кутом повороту).

Фарбу слід закладати в фарбовий ящик так, щоб не менше 50% обсягу ящика було заповнено фарбою. Це необхідно для того, щоб гідродинамічний тиск фарби на крайку барвистого ножа забезпечувало стабільний зазор між ножем і дуктор в продовженні друкування всього тиражу, не залежно від величини тиражу, будь то 500 або 50 000 прим., І не дозволяло коливатися кромці ножа відносно поверхні дукторного циліндра.

Приводка. Приводка - це технологічна операція, забезпечує правильне розташування відбитка на аркуші або стрічці паперу. В результаті приведення отримують потрібні розміри полів відбитка, досягають точності суміщення фарб при багатоколірного друку, збіги відбитків з лицьового і зворотного боків при двосторонній, наприклад, книжково-журнального друку. Ця операція - одна з основних, визначальних показників якості друкованої продукції.

Необхідну точність приводки досягають насамперед регулюванням механізмів бумагопітающего пристрої машини, тобто розміщенням листа або стрічки паперу по відношенню до друкованої формі, і переміщенням, наприклад, в рулонних машинах, формних циліндрів з закріпленням на них друкованими формами по колу і в осьовому напрямку. При виконанні приводки друкують найчастіше на аркушах макулатури (в листових машинах) і на чистій стрічці паперу в рулонних машинах "приладочні" відбитки. За ними визначають точність приведення і у випадку необхідності роблять відповідні регулювання. Приводку форм і друкування "приладочних" відбитків у багатокольоровим друку проводять до тих пір, поки не буде досягнута необхідна точність суміщення фарб на відбитку, яка встановлюється (у межах від 0,1 до 0,3 мм) залежно від характеристики видання, його призначення, типу друкарської машини і її технологічного стану.

Щоб забезпечити ідентичність відбитків всього тиражу, встановлений оптимальний режим друкування повинен бути строго стабільним. Він виконується при мінімально необхідної подачі зволожуючого розчину і фарби на форму, оптимальному тиску між циліндрами друкованого пристрою, постійному рН зволожуючого розчину, незмінних властивостях друкарської фарби і встановленої швидкості її закріплення на відбитку, постійної вологості паперу і необхідної точності її подачі в зону друкування, постійної швидкості друкування.

У процесі друкування тиражу штат, обслуговуючий машину, виконує операції, що забезпечують нормальну і безперебійну роботу друкарської машини та отримання заданої якості відбитків. До цих операцій належать: спостереження за роботою машини і режимом технологічного процесу друкування, усунення різних неполадок, контроль якості одержуваної продукції, а також технічне обслуговування машини. Останнє включає періодичне поповнення барвистого апарату фарбою і зволожуючого апарату - розчином, зарядку самонаклада і рулонних пристроїв, знімання готової продукції з приймально-вивідних пристроїв, смивку резинотканевой пластини від паперового пилу і накопичилася фарби, покриття друкованих форм захисним колоїдом при тривалих зупинках друкарської машини і т. д.

Друкарські процеси розглянуто на прикладі підприємств, де властиве використання аркушевих друкарських машин, і подані схемою У друкарнях, де брошурувально-палітурні процеси направлені на виготовлення брошури чи книжки головним чином у м'яких обкладинках або на обробку віддрукованих аркушів з метою оздоблення готової продукції, після друкарські процеси частіше називають брошурувально-обробними та оздоблювальними процесами.

Перед здійсненням тиражного друкування необхідно перевірити якість проведених перетворень інформації шляхом синтезу кольорової репродукції методом пробного друку.

Перелік устаткування на підприємстві "Світ Друку":

    u Roland 201 u Romayor 314 u Planeta PCO-6 Qvinta u Adast Maxima 115 u Жульєн тигельний прес u 2 PD-5 плоско друкарська u Каширувальний станок

Roland 201

Технічні характеристики:

Кількість друкованих секцій - 1

Максимальний формат аркуша, мм - 520 х 740

Мінімальний формат аркуша, мм - 210 х 280

Товщина паперу, мм - 0,04 х 0,6

Максимальна площа друку, мм - 510 х 735

Продуктивність, аркушів / годину - 3 000 - 12 000

Зволожуючий апарат - Roland-Matic, алкогольне з охолодженням

Система централізованого мастила - є

Самонаклад - каскадна подача листів

Ємність подає стапеля, мм - 1200

Ємність приймального стапеля, мм - 500

Споживана потужність, кВт - 12

Габарити, мм - 2335 x 2180 х 1880

Електроживлення - 3-фазне, 380 В/50 Гц

Маса нетто, кг - 5100

Romayor 314 Машина листова для офсетного друку, одноколірна.

Технічні характеристики:

    * Формат паперу - макс - 360х500 мм; - мін - 155х210 мм; * Схема друку - 1; *Задруковувана площа:
      - Макс. - 331х488 мм; - Мін. - 135x180 мм;
    * Товщина задруковуваного матер. - до 0,4 мм; * Щільність паперу - 30-350 г./кв. м; * Продуктивність:
      - Макс. - 7500 л/год; - Мін. - 2500 л/год;
    * Висота стопи: - в самонакладі - 400 мм; - на прийманні - 400 мм; * Формат друкарської форми: - "Коротка" - 370х450х0,15 мм; - "Довга" - 370х490х0,15 мм. 2 PD-5 плоско друкарська

Adast Maxima 115

Ширина столу різу, мм 1150

Час руху ножа за один цикл, з 1,5

Глибина столу до ножа, мм 710

Максимальна відстань від подавача до лінії різу, мм 1190

Висота столу від основи, мм 900

Максимальна висота стопи, мм

З фальшпланки 125

Без планки 130

Мінімальна залишкова смуга при різанні без фальшпластини, мм 25

Максимальне зусилля попереднього притиску (педаллю), Н 300

Зусилля основного притиску (перед різом), Н 2000... 27000

Швидкість руху подавача, мм / с

Мікроподачі 10

Швидка подача 130

Термін збереження програми в пам'яті при вимкненому живленні (мінімум) 1 рік

Точність відображення положення подавача на дисплеї, мм 0,01

Загальна споживана потужність 3 ? 400В / 4,5 кВт

Габаритні розміри (довжина x ширина x висота), мм 2 663 ? 2820 ? 1565

Маса нетто, кг 3250

Розмір в упаковці, мм 3160 ? 1720 ? 1900

Маса брутто, кг 3850.

Похожие статьи




Монтаж фотоформ на друкуючу пластину: - Офсетний друк

Предыдущая | Следующая