Основні види нанесення, Високий друк - Технология промышленной печати

Високий друк

Високий друк в поліграфії - один із видів нанесення, котрий використовує форми, на яких друкуючі елементи розташовуються вище, ніж пробільні (ті, що не друкуються). Історично цей вид першим отримав розповсюдження в якості технології тиражування зображень (саме цей, наприклад, використовував Іоганн Гутенберг).

У поліграфічній промисловості до технологій високого друку відносяться типографський (високий, книжний) друк та флексографія. Різниця муж ними як в друкуючих формах (форми для високого друку виробляються на базі лінотипного і монотипного видів набора із достатньо твердого гартового сплаву або сучасної технології із водо вимивних фото полімерів), так і в процесі друку.

На друкуючій формі високого друку друкуючі елементи розташовані вище пробільних. Фарба наноситься на поверхню виступаючих друкуючих елементів. При дотиці з папером, для повного переходу фарби, необхідний тиск. До винаходу друкарських машин для цього застосовували прес. Для відтворення тексту та штрихових зображень, що складаються із окремих штрихів та ліній, виготовити друкарську форму навіть на дошці не складно, так як усі друкарські елементи знаходяться на одному рівні. На них легко нанести фарбу тампоном, або валиками, покласти папір та притиснути для переходу фарби.

Простота процесу друку, легкість виготовлення форми для друку надовго зробили високий друк домінантним. Чіткі букви, рівні штрихи і контури відтисків високого друку до сих пір важко досяжні іншим видам друку. Проте у цьому процесі використовували довгий час тяжкі наборні друковані форми із гартованого сплаву, що містить шкідливий для здоров'я та екологічно небезпечний свинець.

Проте їх достойно замінили офсетні форми на алюмінієвій основі. За останні десятиріччя високий друк втратив домінуюче положення у випуску більшості видів виробничої продукції, але до сих пір використовується для друку однокольорових газет, книг, а також в упаковці (наприклад, друк етикеток, що самі клеяться та гнучкої упаковки).

Така значна вага високого друку зумовлена його універсальними репродуктивними можливостями при точному копіюванні оригіналів різного характеру: текстових, зображень, мішаних, одно - та багатокольорових. Відтиски характеризуються великою чіткістю, різкістю, повнотою тону та кольору.

Великий "плюс" цього виду друку - стабільність якості зображення на всьому тиражі, котрий зумовлений такими нестабільних процесів, як зволоження друкувальних форм (у пласкому офсетному друці) або видалення фарби із пробільних елементів форм (при глибокому друці).

Поверхня друкуючих форм високого друку із фото полімерів хімічно нейтральна і може сприймати будь-який розчин. Отже, ці форми можуть бути використані для друку з використанням фарб як на масляній основі, так і на базі водяних і спиртових розчинників (флексографія).

Важливим стимулом для розвитку и підтримання конкурентоспроможності високого друку є застосування гнучких повно форматних друкуючих форм із фото полімерів з малою (0,4-0,7 мм) глибиною пробільних елементів. Кардинальні зміни в технологію високого друку внесли фото полімерні друкуючі форми разом із підвищенням жорсткості конструкцій друкувальних машин та пристосуванням синтетичних декелів із армованих матеріалів. Вони дозволили значно підвищити ефективність роботи за рахунок зменшення затрат часу на підготовку до друку.

Похожие статьи




Основні види нанесення, Високий друк - Технология промышленной печати

Предыдущая | Следующая