Технологія підготовки ілюстраційного матеріалу - Основні технологічні етап друкарського процесу книжкового видання довідкового цільового призначення

У книгах, журналах, газетах поряд з текстом ми нерідко бачимо малюнки художників або фотографії. Такі зображення носять назву ілюстрацій. Слово це відбувається від латинського "illustratio" - освітлення, наочне зображення. Їх призначення - допомогти усвідомити те, що сказано в тексті, висвітлити його зміст, зробити ясним, наочним.

Всі види довідкових видань, за винятком словників, ілюструють. Ілюстрації в них несуть смислове навантаження, дозволяючи скоротити текст, тому що малюнок часто може замінити кілька сторінок опису.

Ілюстрації бувають одноколірні і кольорові.

Одноколірні ілюстрації можна розділити на штрихові і напівтонові. Штрихові зображення зазвичай повністю будуються з суцільних чорних ліній (або точок, або пунктирів) без напівтонів. Типовими прикладами є технічні діаграми, архітектурні плани, малюнки, виконані тушшю або чорнилом, графіки та об'ємні діаграми. Напівтонові ілюстрації мають гаму відтінків. Типовими прикладами є чорно-білі фотографії, малюнки олівцем зі світлотінню, малюнки, створені за допомогою аерографа.

Кольорові оригінали ілюстрацій можуть бути зображеннями на фотоплівці або фотографії, малюнки фарбами або інші кольорові зображення.

Для отримання професійної якості зображень оригінали повинні бути відскановані з мінімальною роздільною здатністю 600 dpi, а для більш складної графіки - не менше 1000 dpi.

При відсутності даних, необхідних для переведення зображення в колірний простір моделі CMYK, оцифровування оригіналів слід здійснювати в колірному просторі моделей RGB і Lab. Подальше перетворення в колірну модель CMYK виконується в програмах обробки зображень, наприклад в програмі Adobe Photoshop, з урахуванням параметрів кольороподілу, профайлів пристроїв виводу.

Створення ілюстрацій в системі верстки. Пакети, подібні Illustrator або CorelDraw, дозволяють створювати високоякісні ілюстрації, надаючи користувачеві набір інструментів для малювання - наприклад, можливість створювати відрізки і фігури між заданими точками, використовувати мишу в якості олівця для малювання фігур на екрані, здійснювати трасування (переведення растрової графіки в векторну).

Прямі і криві лінії створюються за допомогою інструменту типу перо, яке малює лінії на екрані між точками, що є частинами фігур, які можна залити певним кольором. Текст також можна трактувати як графіку і застосовувати до нього такі ефекти, як вигин, обертання, розташування уздовж заданої траєкторії, розширення, стиснення в міру необхідності. Будь-яка вказана користувачем область може бути зафарбована найрізноманітнішими відтінками і текстурами, які потім можуть бути з високою якістю і з роздільною здатністю відтворені вивідним пристроєм.

Малюнок, створений даними способом, готовий до інтеграції з текстом в програмі верстки, наприклад, Adobe InDesign. У програмі верстки просто викликається необхідна ілюстрація і кадрується відповідно до потрібних розмірів. По завершенні процесу верстання текст й ілюстрації містяться в одному файлі.

Похожие статьи




Технологія підготовки ілюстраційного матеріалу - Основні технологічні етап друкарського процесу книжкового видання довідкового цільового призначення

Предыдущая | Следующая