Організаційний розділ, Договір та документація на перевезення вантажів - Удосконалення організації перевезень м'яса птиці зі складу ТОВ "АГРОМАРС КОМПЛЕКС" у торговельну мережу м. Києва

Договір та документація на перевезення вантажів

Основою для вступу в автотранспортні відносити між перевізником і замовником є договір на перевезення. Договір - угода двох або декількох осіб (підприємств: організацій: громадян), що встановлює та регулює їх взаємні права. та обов'язки.

Договір перевезень - один із видів цивільно-правових договорів. Основними є договори перевезень вантажів, пасажирів, багажу.

В договірних правовідносинах розрізняють: суб'єкт, предмет та зміст договору. Предмет договору - майно, послуги або інша діяльність, з приводом якої укладається договір.

Призначення договору - регулювання відносин сторін при виконання перевезень. Умови, що встановлені транспортним законодавством не можуть здійснюватись або відмінятися вони діють незалежно від угоди сторін, ними необхідно керуватись. Тому умови встановлені транспортним законодавством, не є предметом угоди сторін і в договір не включаються. З метою забезпечення стабільності договірних відносин законодавство встановлює, що жодна із сторін не може одноосібно змінити умови договору або відмовитись від його виконання, за виключенням випадків, що передбачені законом.

Значення договору - на його основі організовується та виконується транспортний процес.

Види договорів:

    - організація транспортного процесу (довгострокові та разові); - перевезення конкретного вантажу.

Довrocтpoковий договір:

    - встановлює: обсяги та умови перевезень, порядок розрахунків, маршрути перевезень; - узгоджує: режими роботи по прийняттю та видачі вантажів, підготовку вантажів до перевезень, порядок виконання вантажних робіт, підтримання під'їэдних доріг і таке інше.; - визначає: види допоміжних операцій та послуг, порядок та терміни їх виконання.

За договором перевезень вантажу транспортна організація зобов'язується доставити довірений їй відправником вантаж в пункт призначення та видати його уповноваженій на отримання вантажу особі, а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену платню. Предметом договору є транспортні послуги.

Договори про перевезення вантажів автомобільним транспортом укладаються між фізичними та юридичними особами, які здійснюють автомобільні перевезення вантажів на комерційній основі.

Ініціативу про встановлення договірних стосунків для перевезення вантажів автотранспортом може виявити як Перевізник, так і вантажовідправник (вантажоодержувач) - майбутній Замовник.

Договори про перевезення вантажів автомобільним транспортом укладаються між фізичними та юридичними особами, які здійснюють автомобiльнi перевезення вантажів на комерцiйнiй основі - Перевізники, та вантажовідправниками або вантажоодержувачами - Замовники.

Після того, як Перевізник і Замовник узгодили умови перевезень і розрахунки, стверджений підписом і печаткою Перевізника, проект Договору з необхідними до нього додатками в двох екземплярах Перевізник зобов'язаний направити Замовнику, не пізніше ніж через три дні після його узгодження.

У Договорі встановлюються: термін його дії, обсяги перевезень, умови перевезень (режим роботи по видачі та прийманню вантажу, забезпечення схоронності вантажу, виконання вантажно-розвантажувальних робіт і таке інше), вартість перевезень і порядок розрахунків, порядок визначення раціональних маршрутів, обов'язки сторін, відповідальність тощо. На перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник надає Перевізнику при наявності Договору заявку відповідно до встановленої форми. Заявка подається Перевізнику у строк, визначений Договором. У заявці мають бути необхідні відомості, які характеризують найменування та кількість вантажу, адреси вантаження та розвантаження, відстані перевезення та рід упаковки.

Перевізники можуть перевозити вантажі за разовим договором.

Для первинного обліку обсягів перевезень вантажів і транспортної роботи автомобільного транспорту підставою для списування товарно-матеріальних цінностей у вантажовідправника і оприбуткування їх у вантажоодержувача, а також для виконання розрахунків між перевізниками і замовниками автомобільного транспорту застосовуються.

- товарно-транспортна накладна (далі - ТТН), що є основним документом на перевезення вантажів. Наказом Міністерства інфраструктури України "Про затвердження Змін до правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні" від 05.12.2013 р. № 983 (набрав чинності з 14.01.2014 р.) затверджена нова форма ТТН (додаток 7 Правил).

Використання нової форми ТТН (№ 1-ТН) та виконання умов щодо її заповнення є обов'язковим для всіх перевізників, вантажовідправників, вантажоодержувачів.

- дорожній лист вантажного автомобіля - типова форма №2 (що діє у межах України скасовано, але може застосовуватись на розсуд Перевізника.

Використання в обліковій практиці первинної транспортної документації невстановлених форм не допускається.

Типові форми єдиної первинної транспортної документації є документами суворої звітності, які виготовляються друкарським способом з обліковою серією та номером.

Перевезення вантажів автомобільним транспортом як на комерційній основі, так і для власних потреб, здійснюється тільки при наявності, належним чином оформлених товарно - транспортних накладних типових форм, що додаються до дорожнього листа. Ця вимога розповсюджується на всі види перевезень вантажів автомобільним транспортом, незалежно від умов оплати за його роботу(відрядна, погодинна, по кілометрова, інша)та видів перевезення (внутрішньоміське, приміське, міжміське, міжнародне).

У залежності від виду вантажу при перевезенні вантажів тваринного походження необхідно мати "Ветеринарний сертифікат", при перевезенні вантажів рослинного походження необхідно мати "Фітосанітарний або карантинній сертифікати", при перевезенні небезпечних вантажів необхідно мати "Дозвіл на дорожне перевезення небезпечних вантажів".

Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні

    1. Для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах:
      - товарно-транспортна накладна нової форми ТТН (№ 1-ТН) ; - посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення; - реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом.

Для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб:

    - накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж; - посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення; - реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом; - поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. 3. Крім документів, зазначених у пунктах 1 і 2 цього переліку, є необхідними у разі перевезення:
      - небезпечних вантажів: - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів; - ДОПНВ - свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі; - інструкція на випадок аварії або надзвичайної ситуації; - узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане Державтоінспекцією.

Похожие статьи




Організаційний розділ, Договір та документація на перевезення вантажів - Удосконалення організації перевезень м'яса птиці зі складу ТОВ "АГРОМАРС КОМПЛЕКС" у торговельну мережу м. Києва

Предыдущая | Следующая