Вступ - Характеристика діяльності видів транспорту та формування плану доставки вантажів

Загальний курс транспорту є дуже важливою дисципліною для розвинення самосвідомості студентів, вона дає загальні відомості про транспорт, галузі його використання та необхідність його розвитку.

Кожен вид транспорту - це складний комплекс пристроїв, споруд, машин і механізмів. Транспорт - це сукупність:

    * транспортних засобів; * шляхів сполучень; * засобів управління та зв'язку; * технічних пристроїв та механізмів; * споруд.

Усі види транспорту утворюють транспортну мережу, до складу якої входять наземний, підземний, повітряний і водний транспорт.

До наземного транспорту належать: залізничний, автомобільний, трубопровідний (нафтопродукто - і газопроводи), нові види транспорту (на магнітній або повітряній подушці, монорейковий транспорт тощо), лінії електропередач (ЛЕП), канатні дороги; до підземного - метрополітени; до водного - морський і річковий: до повітряного - авіаційний.

В залежності від свого призначення транспорт може бути:

    * внутрішнім (внутрішньозаводський, внутрішньо-сільськогосподарський, технологічний транспорт, який забезпечує переміщення предметів праці усередині підприємства, КСТ, шахти, кар'єру); * міським, який перевозить пасажирів та вантажі в межах міста (населеного пункту); * приміським, який перевозить пасажирів і вантажі між об'єктами міста та передмістя (в зоні з радіусом до 50 км від межі міста); * міжрайонним, який виконує перевезення між сусідніми економічними районами; * міжміським, який виконує перевезення за межі міста (населеного пункту) на відстань більше 50-ти км; * міжнародним, який виконує перевезення за кордон або з-за території країни.

По ознаці підпорядкованості транспорт може бути:

    * загального користування, який за діючими законами зобов'язаний виконувати перевезення вантажів та пасажирів, ким би вони не були заявлені. * не загального користування (відомчий).

Все більше уваги приділяється питанням удосконалення системи взаємодії кожного окремого виду транспорту з відправниками вантажу і вантажоодержувачами. Визначальним для фінансового благополуччя кожного виду транспорту є виконання основної вимоги - забезпечення своєчасного, якісного і повного задоволення потреб підприємств, організацій і населення в перевезеннях; залучення додаткового обсягу перевезень вантажів і пасажирів. Саме в конкурентній боротьбі, що розвивається, формується сьогодні транспортна система країни.

Похожие статьи




Вступ - Характеристика діяльності видів транспорту та формування плану доставки вантажів

Предыдущая | Следующая