Системи водопостачання ферм, Автонапувалки для великої рогатої худоби - Гігієнічно-іноваційні вимоги до напування

Нормальне функціонування тваринницьких ферм можливо при стабільному водопостачанню, яке забезпечує сукупність системи: джерел води, водозабірних споруд, засобів забору і підйому води, очищення, транспортування і подачу її до місць споживання.

У загальному вигляді схема механізованого водопостачання включає такі елементи: джерело води, водозабірну споруду, насосну станцію першого підйому, очисну споруду, резервуар чистої води, насосну станцію другого підрозділу, напірно-регулюючу споруду із зовнішнім водопроводом, внутрішній водопровід і розбірні пристрої.

На відміну від системи із забором води із поверхневого джерела води системи водопостачання із підземного джерела за допомогою бурових свердловин не потрібно очисних споруджень, резервуарів чистої води і насосної станції другого підйому. В результаті вся система є більш проста і надійна.

Автонапувалки для великої рогатої худоби

Для напування великої рогатої худоби на фермах будь-яких розмірів застосовують індивідуальні одночашові автонапувалки АП - 1А із полімерних матеріалів і металеві ПА - 1А, ПА - 1Б (відповідно з чавунного і алюмінієвого сплаву чаш). Кожна із автонапувалок при спільному утриманні корів обслуговує двох тварин великої рогатої худоби, крім молодняку. Застосовується в корівниках з прив'язним і боксовим утриманням тварин, в тому числі на фермерських господарствах. Вода з водонапірної мережі по стояку надходить до порожнини автонапувалки. Під дією гумового амортизатора клапан і гумове сідло щільно закривають відхідний отвір, а важіль стержнем клапана піднятий від дна чаші.

Тварина, прагнучи дістати воду, натискає носом на важіль, амортизатор стискується, клапан відходить від сідла і в щілину, що утворилась, надходить вода. Після того як тварина нап'ється і відпустить важіль, Амортизатор щільно притискує клапан до гнізда, припиняючи доступ води в чашу.

Автонапувалка ПА-1А має таке ж призначення, але всі деталі виготовлені з металу.

Металеві автонапувалки більш міцні і можна їх використовувати на фермах молодняка великої рогатої худоби.

Групова чотирьохмісна автонапувалка з електропідігрівом АГК-4Б застосовується для напування худоби в корівниках при безприв'язному утриманні на вигульних площадках і в таборах (до 100 голів).

Вона складається з корита, утепленого скловолокнистою ізоляцією, напувальної чаші місткістю 40 л., клапанного механізму з поплавковим приводом і системи електропідігрівання. Місця для напування тварин закриті підпружиненими кришками. У корпусі над чашею розміщено трубчатий електронагрівальний елемент потужністю 0,705 кВт. Необхідна температура води автоматично підтримується терморегулятором. Рівень води у напувальній чаші регулюють переміщенням важеля поплавка навколо осі шайб клапанного механізму так, щоб при рівні води 100-110 мм її надходження в чашу припинилось.

Пересувні автонапувалки ВУК-3, ВУГ-3 призначені для напування великої рогатої худоби на пасовищах і в таборах. Вони побудовані на базі цистерн і комплекту автонапувалок ПА-1А або АП-1А та корит.

Автонапувалки, до складу яких входять корита більш за все бувають вакуумні. Вода надходить до корит, витискаючи повітря через вакуумну трубу в резервуар і заповнюючи ним звільнений водою простір. Як тільки отвір вакуумної трубки закривається водою, надходження води в корита припиняється і відновлюється лише тоді коли її рівень знизиться. При роботі автонапувалки кришка горловини повинна бути герметично закрита.[2]

Похожие статьи




Системи водопостачання ферм, Автонапувалки для великої рогатої худоби - Гігієнічно-іноваційні вимоги до напування

Предыдущая | Следующая