Трупне розкладання - Судова ветеринарна медицина

Трупне розкладання настає внаслідок аутолізу та гниття. Цей процес залежить від вгодованості тварин, кількості протеолітичних ферментів в органах, причин загибелі, тривалості агонального періоду, умов навколишнього середовища.

Аутоліз (саморозкладання) відбувається під дією протеолітичних ферментів самого організму. Цей процес сильніше всього виражений в органах, які містять в собі велику кількість ферментів. Слизова оболонка передшлунків та шлунка в разі аутолізу відшаровується пластами і зостається на кормових залишках. В шлунку спостерігають посмертні ерозії, перфорацію його стінки. Від прижиттєвих некрозів аутоліз відрізняється відсутністю реактивного запалення. В серці, печінці, нирках аутолітичні процеси супроводжуються змінами, подібними до зернистої дистрофії (злиття структури, в'ялість тканини, сірий колір, який нагадує м'ясо, окроплене варом), але відрізняється від неї відсутністю збільшення органів та клітин.

Процеси гниття розвиваються до кінця першої доби після загибелі (при температурі 200С) і зумовлені дією ферментів гнилісних мікроорганізмів. Ознаки гнилісного розкладання - утворення трупної зелені, зловонних газів (гнилісний запах і здуття трупа).

Посмертне вздуття слід відрізняти від прижиттєвих змін (тимпанія, метеоризм шлунку та кишок), котрі супроводжуються перерозподіленням крові в органах. При цьому печінка анемічна, легені гіперемійовані, права половина серця переповнена кров'ю.

Похожие статьи




Трупне розкладання - Судова ветеринарна медицина

Предыдущая | Следующая