РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ - Нейсеріоз сільськогосподарської птиці (епізоотологічний моніторинг, діагностика та засоби профілактики)

Епізоотологічний моніторинг щодо нейсеріозу птиці в регіонах України. З завозом імпортної птиці в птахогосподарствах багатьох регіонів країни почали спостерігати фібринозно-некротичне запалення слизової оболонки клоаки і статевих органів, яке мало тенденцію до поширення серед індиків, курей та качок. Так, у 1990 р., а потім 1996 р. запалення слизової оболонки клоаки, або так звані "клоацити" було зареєстровано в індиків кросу "Хідон", завезеного з Канади в колишнє ДППЗ "Головурівський" Київської області і у ДПДГ "Борки" Харківської області, а через рік аналогічні симптоми хвороби почали спостерігати в індиків породи біла широкогруда, які вирощувались у цей період в господарствах.

У 1993 році в птахогосподарстві "Мирний" Сумської області з крові 5-добових курчат кросу "Ломанн коричневий" було ізольовано нейсерії. У 1997, 1999-2005 роках ці мікроорганізми виділяли в дорослих курей різних кросів при фібринозно-некротичному запаленні слизової оболонки клоаки. Кількість клінічно хворих по різним видам птиці коливалась від 0,1 % до 100 %.

У 1994 році захворювання статевих органів і слизової оболонки клоаки було відмічено у качок батьківського стада порідних груп українська біла після їх утримання у пташнику, де раніше утримували гусей, завезених в ДПДГ "Борки" з Латвії у 1987 році, а у 2002 році - у качок кросу "Благоварський" (табл. 1).

Клініко-епізоотологічні особливості перебігу нейсеріозу індиків у птахогосподарствах України. Дослідження щодо нейсеріозу індиків проводили в 3-х птахогосподарствах: ДППЗ "Головурівський", птахофабрика "Старинська" та ДПДГ "Борки". Запалення слизової оболонки клоаки у індиків встановлено у двох господарствах: ДППЗ "Головурівський" та ДПДГ "Борки".

Таблиця 1

Похожие статьи




РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ - Нейсеріоз сільськогосподарської птиці (епізоотологічний моніторинг, діагностика та засоби профілактики)

Предыдущая | Следующая