Формування насаджень - Озеленення та благоустрій дошкільного навчального закладу №5 "Зірочка" в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Зелені насадження в дитячому навчальному закладі №5 "Зірочка" знаходяться в задовільному стані, але є дерева та кущі які потрібно пересадити.

На території дитячого садка потрібно зробити посадку декоративних дерев та чагарників.

Мета їх створення полягає в покращенні мікрокліматичних умов для дітей та створення наочних об'єктів, ознайомлення дітей з видами дерев та кущів [14, 16].

Тому при створенні насаджень на малих об'єктах потрібно використовувати різноманітні види дерев та чагарників.

В зв'язку з тим, що діти перебувають на повітрі майже цілий день для них на кожній ділянці повинні бути замінені частина для укриття від спеки. Можна також висаджувати дерева з розлогими гілками, для задоволення потреб дітей тренуватись лазити по деревах.

Не слід висаджувати дерева та кущі з колючими гілками, плодових дерев тому що їх плоди можуть стати причиною розведення мух, різних паразитів, також не потрібно висаджувати дерева з неїстівними плодами -- це може стати причиною отруєння дітей [3, 19].

В дитячих закладах повинні бути квітники з однорічників і багаторічників з яскравими кольорами і приємними ароматами, які будуть наповнювати барвами перебування дітей в дитячому садку.

Для збільшення зеленої поверхні, та підвищення чистоти і гігієнічності, художнього ефекту слід влаштовувати трельяжі з використанням витких рослин. Існуючими нормативами передбачено, що зелені насадження на території дитячих садків та зон відпочинку і ігор для дітей повинні становити не менше 50% загальної площі з розрахунку 12-18 м2 На одну дитину [5].

Щоб підкреслити головний вхід в дитячий садок нам потрібно висадити ряд самшиту -- (Buxus L.), який добре витримує стрижку підкреслить контури бордюрів.

Також біля головного входу в дитячий будинок потрібно закласти квітники з поєднанням різних сортів і видів однорічників та багаторічників.

Для цього можна посадити первоцвіти такі як: шафран (Crocus), які будуть квітнути на початку весни, тоді тюльпани (Tulipa), нарцис (Narzissus); багаторічники: чемерник (Hellebarus), дельфіній (Delphinium), орлики (Aqulegia); однорічні: айстра (Aster), чорнобривці (Tagetes).

Такі квітники будуть квітнути з ранньої весни до осені, але вони потребують клопіткого догляду [30].

Також для надання декоративності перголи потрібно використовувати ліанові рослини, що в'ються такі як: ломиніс Жакмана (Clematis jakmanii Мoore), троянди в'юнкі червоні (Rosa), які заквітнувши нададуть приємний аромат [16].

На території можна розмістити групові посадки на газонах та галявинах. Їх потрібно влаштовувати з невеликих дерев та кущів. Особливо привабливо виглядає поєднання верби білої (Salix album L.) з кулястою кроною, або з повислою кроною з сосною гірською (Pinus mugo Turra), та з яловець козацький (Juniperus sabina L.).

Важливу роль при створенні дитячих майданчиків, ігрових зон, зон відпочинку, тощо, відіграє газон. Газонне покриття на дитячих майданчиках повинен бути високої якості, стійкості до витоптування та пошкодження. Він повинен складатися з суміші високоякісних трав для цього випадку нам підійде така травосуміш, яка буде складатися з:

    - Райграсу високий, сорт Тая 15%; - Райграс високий сорт Даніло 10%; - Костриця червона 15%; - Костриця червона обманлива 10%; - Тонконіг лучний сорт Конні 25%; - Тонконіг лучний сорт Анданте 25%.

З такої травосуміші створюється спортивний газон стійкий до витоптування, який добре почуває себе на відкритих галявинах [17].

Також потрібно створити газон, який буде добре функціонувати в затінених місцях травосуміш такого газону буде складатися з:

    - Костриця червона обманлива 33%; - Костриця червона обманлива супер 33%; - Костриця овеча 34%.

З такої травосуміші буде створений газон, який буде добре рости на затінених галявинах де мало сонця.

Для надання більш естетичного вигляду центральному входу в дитячу навчальну установу, можна створити також композиційні ландшафти з туї західної (Thuja occidentalis L.) декоративної форми з м'якою хвоєю та з кулеподібною формою самшиту (Buxus L).

Для створення поодиноких групових посадок рекомендується береза повисла (Betula pendula Roth.) з плакучою формою крони особливо декоративна в насадженнях поруч з темнохвойними порадами.

Естетичного вигляду центральному входу і при вході в дитячий будинок нададуть поставлені гончарні горшки у які можна посадити карликові дерева такі як: кипарисовик горіхоплідний (Chamaecyperus pisifera Ende.) з пірамідальною формою крони, також в таких горшках можна зробити красиво квітучі аранжування з додаванням газонних трав.

Похожие статьи




Формування насаджень - Озеленення та благоустрій дошкільного навчального закладу №5 "Зірочка" в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Предыдущая | Следующая