Інвентаризація зелених насаджень - Озеленення та благоустрій дошкільного навчального закладу №5 "Зірочка" в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Інвентаризацію, зокрема озеленення дитячого закладу, скверів та окремих композиційних вузлів, котрі мають компактну організацію, проводять шляхом інструментальної зйомки обліку і опису всієї рослинності та елементів благоустрою. При цьому визначають тип посадки, породний склад, вік, висоту, діаметр, стан та інші характерні ознаки насаджень. Для рядових посадок визначають їхні ширину, довжину, склад. Проводячи інвентаризацію насаджень одночасно дають характеристику елементів благоустрою (Додаток А).

Основний фонд зелених насаджень в дитячому садку утворюють лісові та паркові породи:

Тополя італійська, пірамідальна -- Populus italica Мoench. Струнке дерево заввишки до 30-35 м з вузькою пірамідальною кроною. Гілки спрямовані вгору і притиснуті до стовбура. Листки широко трикутні або ромбоподібні. Плоди дозрівають у травні. Квітки зібрані в сережки [1].

Горіх волоський, грецький -- Juglans regial. Дерево до 30 м заввишки та до 2 м у діаметрі на відкритих місцях має дуже широку крону. Стовбур світло-сірий, у старих -- глибоко поздовжньо-тріщинувата. Листки непарноперисті, складаються з 5-11 листків, завдовжки 20-40 см, після розтирання мають неприємний запах [12].

Береза повисла -- Betula pendula Roth. Дерево заввишки до 25 м з ажурною, неправильно-яйцеподібною кроною, повислими гілками. Кора білого кольору, у молодих дерев гладенька з віком у нижній частині розтріскується, стає майже чорною. Пагони голі, покриті смолистими бородавками. Квіти зібрані в сережки, з'являються в травні [27].

Липа серцелиста, дрібнолиста -- Tilia cordata Mill. Дерево заввишки до 30м і до 1,5м в діаметрі з широко круглою, компактною правильною кроною. Кора стовбура товста, до 40-50 років гладенька, темно-сіра, пізніше глибоко тріщинувата. Листя 3-6 см заввишки, серцеподібні, на верхівці загострене. Квіти жовтувато-білі, до 1 см в діаметрі. Цвітуть у червні. Плід кулястий, овальний горішок, до 0,8см в діаметрі [14].

Клен гостролистий -- Acer platanoides L. Дерево заввишки до 30м, зі скущеним стовбуром, густою широко-округлою кроною. Молоді пагони червонувато-сірі. Листки великі, 5-7-лопатеві, завдовжки до 18 см, лопаті загострені, зверху темно-зелені.

Квітки зеленувато-жовті. Плоди -- зеленуваті, двокрилатки, 3,5 см завдовжки, достигають у вересні-жовтні [27].

Гіркокаштан звичайний, каштан кінський звичайний -- Aesculus hippocastanum L. Дерево заввишки до 30м з густою, округлою кроною. Стовбур часто багато верхівковий, кора темна, сіро-бура, пагони товсті, голі світло-бурі, бруньки великі бурі, клейкі. Листки на довгих черешках мають 5-7 сидячих листків. Квітки білі з рожевими цяточками [14].

Черемха звичайна -- Padus racemosa Gilib. Дерево заввишки 10м або великий кущ з широкою, густою кроною повислими гілками. Кора гладенька, матова, чорнувато-сіра, на молодих пагонах оливкова або вишнево-червона. Листки видовжено-еліптичні, яйцеподібно-ланцетні, до 10 см завдовжки. Квітки білі, до 1,5 см у діаметрі, дуже пахучі, зібрані в китиці, цвітуть у травні впродовж 7-12 діб зразу після розпускання листя. Плоди чорні кулясті 0,8 см в діаметрі, солодкі, їстівні, достигають у вереснi [14].

Самшит вічнозелений -- Buxus semperviriens L. Дерево заввишки до 6-10 м або високий кущ. Пагони чотиригранні, зелені Квіти без пелюсток, зібрані у верхівкові китиці. Плід - коробочка з трьома рогоподібними виростами. Насіння тригранне, видовжене, чорне. Розмножують насінням, живцями, поділом кущів. Кора стовбура сірувато біла листки жорсткі, овальні темно-зелені, 1,5-3 см завдовжки і до 1 см завширшки [27].

Бузок звичайний -- Syringa vulgaris L. Великий кущ або невелике дерево заввишки до 6-8м. Кора на стовбурах сіра, темно-сіра, пагони жовтувато-сірі, буро-сірі, на верхівці бруньки відсутні, верхні бічні великі, фіолетово-бурі. За формою листки від яйцеподібних до широко-яйцеподібних. Квітки зібрані у великі 10-20 см завдовжки, пірамідальні волоті, різного забарвлення -- від білого лілового до фіолетового. Цвіте наприкінці травня. Плід -- коробочка завдовжки 1-1,5 см, гладенька, сплющена [18].

Горобина звичайна -- Sorbus aucuparia L. Дерево заввишки до 15-20м або високий кущ з розлогою рідкою кроною. Листки непарноперисті, до 25 см завдовжки, мають 9-15 см. Квітки до 1 см в діаметрі, зібрані в щитки діаметром 10-15 см, зі своєрідним запахом. З'являються в травні-червні. Плоди кулясті, червоні, 1,5 см в діаметрі, починають достигати в липні, на рослині дуже декоративні [14].

Садовий жасмин звичайний -- Philadelphus coronaris L. Кущ заввишки до 3-4м з коричнювато-жовтими пагонами. Листки від яйцеподібно-округлих до довгастих до 8 см завдовжки, загострені, по краю пилчастозубчасті, зверху яскраво-зелені, голі, знизу світліші. Квітки кремово-білі, дуже пахучі, 2,5-4 см в діаметрі, з'являються в травні. Плід -- коробочка, достигає у вересні-жовтні [18].

Ялина звичайна, європейська -- Picea abies L. Дерево 50м заввишки і до 1м в діаметрі. Стовбур червонувато-бурий, або сірий. Крона конусоподібна, гостро пірамідальна, гілки кільчасті з припіднятими кінцями, однак є міжкільчасті пілки. На відкритих місцях крона опускається до самого грунту. Хвоя чотиригранна, гостра, темно-зелена, блискуча, завдовжки до 2,5 см, живе 3-5 років. Шишки видовжено-циліндричні, до 15 см завдовжки і до 4 см у діаметрі [18].

Сосна звичайна -- Pinus sylvestris L. Дерево до 40м заввишки і 70-90 см у діаметрі зі струнким стовбуром, вкритим грубою, темною, з тріщинами корою знизу і гладенькою золотисто-жовтою у верхній частині. Крона у молодих дерев конічна, старих -- широка, округла або у вигляді парасольки. Хвоя зібрана у пучки по 2 шт. сіро-зелена, скручена завдовжки 7 см, по краю зазубрена. Шишки поодинокі або зібрані по 2-3 шт. [18].

Деякі дерева та чагарники хворі, які потрібно зрубати і посадити нові, більш декоративні. Газони на більшості територій пошкоджені в деяких місцях зовсім відсутні. Квітники знаходяться в незадовільному стані з обмеженим видовим складом: чорнобривці, майори.

Детальна інвентаризація наведена в додатку А.

Висновок. Щоб підкреслити центральний вхід в дитячий навчальний заклад, ми запланували пересадити дерева які закривають фасадну частину корпусу.

Похожие статьи




Інвентаризація зелених насаджень - Озеленення та благоустрій дошкільного навчального закладу №5 "Зірочка" в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області

Предыдущая | Следующая