Потреба і вартість садивного матеріалу, Догляд за виноградником до початку плодоношення, Форм ування молодих кущів винограду - Вирощування винограду в Дніпропетровській області

Потребу садивного матеріалу розраховують по кожному кварталу, потім вираховують загальну потребу по сортах на різних підщепах з урахуванням страхового фонду 10%, необхідного для заміни зіпсованих під час транспортування саджанців.

Розрахунок потреби в саджанцях при схемі садіння 3.0м х 2,0м.

    1. Визначимо кількість посадочного матеріалу для 8 кварталів по 30 га (8х(30х10000/6)=400080шт ; 2. Визначимо кількість страхового фонду: 400080/100х10%=40008шт. 3. Визначимо кількість посадочного матеріалу для 8 кварталів по 29 га (8х(29х10000/6)=386744шт.; 4. Визначимо кількість страхового фонду: 386744/100х10%=38674шт. 5. Визначимо загальну кількість посадочного матеріалу: 400080+40008+386744+38674=865506шт
Догляд за виноградником до початку плодоношення
Форм ування молодих кущів винограду

Агрокомплекс пропонується для Південного і Центрального регіонів при вирощуванні столових сортів середнього рівня морозо - і зимостійкості, а також у морозонебезпечних місцях і для сортів з підвищеною морозо - і зимостійкістю.

За даними наших спостережень і даними опублікованими в літературі ампелографії, сортовипробовувачами і авторами сортів до цієї групи відносяться наступні районовані та перспективні сорти столового напрямки використання: група Шасла (біла, рожева, мускатна), Коарна Нягре, Мускат бурштиновий, Перли Сабо, Кодрянка, Кишмиш молдавскій, Молдова, Ляна, Мускат перловий, Кишмиш променистий, Ювілей 70, Монука, Флейм сідлес, Вікторія та ін.

Даний агрокомплекс базується на застосуванні комбінованих форм, що передбачають наявність на кущах 2 частин - укривной і неукривной. Неукривного частина включає штамб різної висоти (80-100 см) і 1-2 плечей з 4-6 ріжками з плодовими ланками, а укривние частина включає 1-2 похилих до поверхні грунту рукава або косих кордона з ріжками і плодовими ланками, або 1 - 2 ріжки розміщених близько до поверхні грунту і відходять від головки куща або нижньої частини штамба.

Вельми раціональними є форми напівукривна з облегченим нижнім ярусом і полуукривная двостороння АЗОС

Площа живлення і схема посадки кущів може бути 3 х 1,25-1,75 м з урахуванням наявності різноманітних природних умов і біологічних особливостей сортів.

Тип опор - вертикальна, одноплощинна шпалера з 2-3 допоміжними ярусами дроту в нижній частині, призначеними для підв'язки рукавів, плодових стрілок і зелених пагонів укривной частини кущів. Ведення приросту вертикальне.

Ідея створення комбінованих форм кущів полягає в тому, щоб основний урожай у відносно м'які зими вирощувати на неукної частини, а укривна частина гарантує збереження пагонів і вічок в суворі зими, які спостерігаються 1-2 рази за 10 років. У цих випадках сильно підмерзає неукривна частина скелета куща, що природно знижує урожай. На укривній частини можуть бути слабкі пошкодження вічок і пагонів, тому їх використовують для отримання хоча б 1/3 можливого врожаю, а також відновлення прискореними методами неукривної частини куща.

У роки з суворими зимами природно втрачається до 2/3 врожаю, однако завдяки комбінованим формам ми можемо швидко відновити кущ і вже наступного сприятливий рік отримати середньобагаторічний урожай. Незважаючи на складність технології, застосування даного агрокомплекса для зазначеної групи сортів і морозонебезпечних ділянок економічно себе виправдовує і дозволяє забезпечити населення свіжим виноградом навіть у несприятливі для галузі виноградарства роки.

Похожие статьи




Потреба і вартість садивного матеріалу, Догляд за виноградником до початку плодоношення, Форм ування молодих кущів винограду - Вирощування винограду в Дніпропетровській області

Предыдущая | Следующая