Груша - Закладання насаджень плодових і ягідних порід в умовах Харківської області

Оренда Криму - Літній сорт Груши селекції Кримської опитної станції садівництва.

Відмічається скороплідністю, високою, стабільною врожайністю, достатньо високою зимостійкістю, стійкістю до грибних хвороб і невибагливістю до умов вирощування.

Дерево середньо росле, середньої загущеності. В плодоношення вступає з 3-4 року, плодоношення притаманно кільчасте.

Плоди середнього чи вище середнього розміру, середньою масою 160-180г, більш крупні до 290г. Шкірка гладенька, тонка, з багато чисельними, середньої величини, сірими підшкірними крапками. Основна окраска під час знімальної стиглості жовтувато-зелена, покрита - легким рум'янцем на сонячному боці. М'якуш білий, соковитий, тане, доброго кисло-солодкого смаку.

Знімальна стиглість плодів настає в умовах Криму в кінці серпня, майже співпадає з споживчою.

Основне призначення споживання у свіжому вигляді.

Кюре - дерево сильноросле, з пірамідальною, доволі густою, добре облистненою кроною. До грунтів і місцеположення сорт мало вибагливий, але потребує тепла. До парші середньо стійкий (1--2 бали), ураження опіком листя не відмічено. У пору плодоношення, вступав рано: на груші лісовій -- на 6--7-й, на айві -- на 5-й рік. Цвітіння раннє. Запилювачами можуть бути Бере Арданпон, Деканка зимова, Жозефіна Мехельнська, Олів'є де Серр, Бере Боск, Добра Луїза, Олександрівна, Дюшес Ангулем, Улюблена Клаппа та ін. Сорт добре сумісний з айвою, його можна використовувати як проміжну вставку для сортів груші, які не сумісні з айвою. Сорт високоврожайний. У середньому за чотири роки (12--15-й рік) врожайність на груші лісовій становила 129,6 кг (270 ц/га), на айві 70,6 кг з дерева (353 ц/га). Плоди середньої величини -- 160--190 г або великі, особливо на айві-- 240--290 г, окремі 380--390 г, видовжено груше подібні. Шкірочка щільна, товста, світло-жовта, слабо блискуча (4,7 бала). М'якуш білий або кремуватий, середньої щільності та соковитості, з помірною терпкістю, слабоароматний, задовільного (3,6--4 бали), а в окремі теплі роки порівняно доброго смаку (4,5--4,6 бала).

Сорт ранньо зимовий, достигає наприкінці листопада -- на початку грудня, плоди зберігаються до січня, іноді й довше.

Сорт слід рекомендувати для дальшого розмноження в областях, де вирощування цінніших зимових сортів не вдається.

Переваги: висока врожайність, добра зимостійкість, невибагливість до грунту і місце розташування,. добра транспортабельність плодів.

Недоліки: посередній смак плодів, сильно рослість дерева.

Конференція - Дерево середньої і вище середньої сили росту з високо пірамідальною кроною, яка з роками стає широко пірамідальною. Мало вибагливе до грунтових умов. Зимостійкість його добра. Сорт сумісний з айвою.

Цвітіння середньораннє. Запилювачами можуть бути сорти: Бере Жіффар, Вільямс, Бере Боск, Бере Гарді, Добра Луїза та ін. У пору плодоношення вступає рано: на груші лісовій на 5--6-й, а айві -- 4-й рік після садіння. Плодоносить регулярно і рясно. Схильний до самозапилення. Плоди практично не уражуються паршою. Урожайність висока. Середня врожайність за шість років (10-15-й рік) на груші лісовій 53,8 кг (269 ц/га), на айві 42 кг із дерева (210 ц/га). Плоди середньої величини (130-150 г), на молодих деревах та айві великі (180--240 г), видовжено грушоподібні. На дереві тримаються міцно. Шкірочка тонка, але міцна, світло-жовта, іноді з легким оранжевим загаром з сонячного бо ку, на поверхні багато іржавих крапок і плям (4,5--4,6 бала). М'якуш жовтувато-рожевий, при перестиганні жовтий, соковитий, ніжний, танучий, солодкий, з легкою кислинкою, ароматний, високих смакових якостей (4,8--4,9 бала).

Сорт осіннього строку достигання, Достигає наприкінці вересня, у холодильнику плоди зберігаються до січня, не втрачаючи високих смакових якостей. Транспортабельність задовільна.

Переваги: швидко плідність, добра врожайність, високі, смакові якості плодів.

Недоліки: плоди не вирівняні за масою і не дуже привабливі за зовнішнім виглядом.

Підщепа яблуні

М 9 -- Карликова, найбільш розповсюджена у світі підщепа яблуні, виділена в 1914 р. на Іст-Моллінгській дослідній станції (Англія). В Україні районована з 1976 р. у Степу, хоча з успіхом використовується і на Поділлі, Придністров'ї та в інших регіонах. Дерева на М 9 скороплідні -- з 1-3-го року після садіння в сад, високопродуктивні.

Підщепа зумовлює пришвидшення дозрівання плодів на 3-10 днів, збільшуючи при цьому їхній розмір і забарвлення, але дещо зменшуючи їхню лежкоздатність. Скелетні корені прищеплених дерев розвинені слабо, крихкі, розмішені неглибоко, тому дерева на М 9 потребують опори. Підщепа забезпечує високу продуктивність дерев на родючих, глибоких грунтах, гірше -- на важких глинистих або бідних піщаних. Рекомендується для вирощування шпалерно-карликових садів.

Маточний кущ М 9 широкорозкидистий, пагони злегка зігнуті біля основи, оранжево-каштанового кольору. Міжвузля короткі, з сильним потовщенням у вузлах. Довжина пагонів -- 60- 70см, діаметр відсадків - 8-10мм. Листова пластина зелена, блискуча. За відповідної агротехніки (зрошення, субстрат) маточника вкорінюється задовільно, забезпечуючи вихід стандартних відсадків у межах 100- 250 тис. шт./га.

Найбільш вагомим обмежувальним чинником повсюдного використання цієї підщепи в промислових насадженнях України є недостатня морозостійкість її кореневої системи, яка пошкоджується при зниженні температури грунту в зоні розміщення (20-40см) вже при мінус 10°С, як і відомі її клони, що відрізняються лише дещо неоднаковою силою росту.

Похожие статьи




Груша - Закладання насаджень плодових і ягідних порід в умовах Харківської області

Предыдущая | Следующая