Приклади застосування різних інтерактивних технологій на уроках математики в 5-6 класах - Методика застосування інтерактивних методів під час вивчення математики в 5-6 класах

1. Гра "Чи знаєте ви, що...?"

Застосовується інтерактивна технологія "Робота в парах". Кожній парі дається картка з завданням на тему "Дії з десятковими дробами" та картки з відповідями, на зворотному боці яких є літери. Якщо літери скласти в порядку виконання дій в завданні, отримається відповідь на цікаве запитання: "Чи знаєте ви, який найбільший пернатий птах в Україні?"

(1, 184: 3, 2 + 0, 832: 0, 4): 0, 5 + 1, 5

Відповіді з літерами: 0, 37 - и; 2, 08 - у; 4, 9 - и; 2, 45 - п; 6, 4 - ш.

    1. Задумане двоцифрове число, яке на 22 більше за добуток своїх цифр. Яке число задумане? Пропонується завдання виконувати методом перебору, використавши технологію "Мозковий штурм". Учні по черзі називають числа, кожне з яких записується на дошці. Серед названих чисел обирається правильна відповідь. 2. Скільки різних чисел можна скласти з цифр 1, 2, 0, 6, якщо цифри в записі числа не повторюються? Можна застосувати технологію "Мікрофон", або Мозковий штурм". 3. Запах троянди утворють ефірні масла, що містяться в пелюстках квітів. Господарство, що займається вирощуванням троянд, на площі 74 га зібрало 92500 кг пелюсток. Із 625 кг пелюсток виходить 1 кг трояндового масла, з якого одержують до 12 л парфумів. Скільки літрів парфумів можна отримати з врожаю пелюсток троянд площею 1 га?

Задача розв'язується в 3 дії, тому після коллективного обговорення того, що необхідно знайти в кожній дії, можна використати технологію "Снігова куля". В кожному ряду можуть бути задіяні по 3 групи, перша - виконуватиме дію №1, передаючи результат другій, друга группа, виконавши свою частину завдання, передасть третій. Третя оглосить результат. Швидкість і правильність принесуть перемогу одному з трьох рядів.

    4. Використовуючи фігури коло, прямокутник та квадрат, створити малюнок на тему "Геометрична квітка". Визначити площу отриманої фігури. Для виконання цього завдання можна використати метод "Джигсоу". Для цього учні діляться на групи, кожна з який створює свою "Геометричну квітку". Окремо створюється експертна группа (іх кількість дорівнює кількість груп), що обговорює способи пошуку площі "квітів". Після цього в кожну группу переходить один з експертів, допомагаючи знайти площу "Квітки". 5. Метод "Акваріум" можна застосувати так: в центрі класу мікрогрупа доповідає, підготовлене домашнє завдання.

"Найближчою до нас зіркою є Сонце. Навколо Сонця рухається 9 планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатерн, Уран, Нептун, Плутон. Земля має круглу форму і нагадує кулю, навколо якої по замкненій кривій рухається її спутник Місяць. Середня швидкість руху Землі по орбіті Сонця становить 29, 8 км/с. Випромінюючи енергію масса Сонця щосекунди зменшується на 4 млн. тонн. Частина цієї енергії потрапляє на Землю. За рахунок цієї енергії на Землі дують вітри, течуть річки, ростуть рослина, розвивається тваринний світ, живее людина. Промінь світла проходить за секунду 300 000 км. Від Сонця до Землі промінь світла йде 8 хв. 18 с., а до самої далекої планети Плутон - понад 5 діб.

Менше 3/10 поверхні Землі займає суша, а понад 7/10 займають моря і океани. У повітрі міститься води в 11 разів більше, ніж у всіх річках не земній кулі."

Після їхньої доповіді, до груп зовнішнього кола, які занотовували собі ключові факти з розповіді, ставляться запитання:

    - Яку відстань проходить Земля за один урок - На скільки тонн зменшиться масса Сонця за 1 хв.? - Скільки хвилин промінь світла йде до планети Плутон? - Яка відстань від Землі до Сонця? - Яка відстань від Плутона до Землі? - Яка відстань від Плутона ло Сонця? 7. Заповнити всі пусті квадрати. Завдання можна виконувати за правилами естафети: учні виконують завдання, по черзі виходячи до дошки, передаючи право наступного кроку другому однокласснику на свій розсуд. Відповіді вписуться в пусті квадрати схеми.

Наведені приклади можна вдосконалювати, змінювати задання до них, доповнювати. На їх основі можна створити багато інших. Всі ці вправи здатні значно покращити атмосферу на уроці математики, активізувати пізнавальну активність учнів, підвищити інтерес до навчання, активність кожного учня в колективі та рівень успішності всього классу в цілому.

Похожие статьи




Приклади застосування різних інтерактивних технологій на уроках математики в 5-6 класах - Методика застосування інтерактивних методів під час вивчення математики в 5-6 класах

Предыдущая | Следующая