Вступ - Методика застосування інтерактивних методів під час вивчення математики в 5-6 класах

Сьогодні освіта України переживає процес "перезавантаження": вводяться нові Державні освітні стандарти, оновлені програми, підручники. Реальність стрімко змінюється: суспільство інформатизується. Україна дедалі більше інтегрується у світовий простір. Держстандарти і навчальні програми мають відповідати вимогам часу, найновішим досягненням науки, технологій, педагогічної думки, новому освітньому змісту. З 1 вересня 2012 року впроваджено новий Державний стандарт початкової загальноосвітньої освіти. Створено нові навчальні програми для учнів 5-9 класів. Сутність змін пов'язана з необхідністю впроваджувати компетентністно спрямовану освіту. Реалізувати завдання, виголошені в стандартах, можна за умови, якщо навчальний процес буде "спрямовано на розвиток активності, самостійності, творчих можливостей кожного школяра, оскільки суспільство потребує особистостей, здатних свідомо діяти, приймати власні рішення, швидко адаптуватися до змін". Вивчення математики має сприяти формуванню в учнів загально навчальних умінь, культури мовлення, чіткості й точності думок, критичного мислення, здатності відчувати красу ідей, методу розв'язання задач або проблем, таких людських якостей, як наполегливість, сила волі, здатність переборювати труднощі, чесність, працелюбство та інші. Мета навчання математики - всебічний розвиток дитини. [1]

Одним з основних завдань навчання математики є інтелектуальний розвиток дитини, а саме розвиток логічного і просторового мислення, інформаційної та графічної культури, пам'яті, уваги, інтуїції тощо. Уроки математики в школі повинні сприяти засвоєнню учнями глибоких і міцних знань, формуванню навичок застосовувати їх у повсякденному житті та на практиці.

Таким чином передбачається постійне залучення учнів до різних видів навчально-пізнавальної діяльності та практичної спрямованості. Саме тому сучасний вчитель повинен намагатися будувати навчальний процес таким чином, щоб розвинути в учнів пізнавальний інтерес та домогтися того, щоб на уроках математики не було пасивних спостерігачів, а кожний учень виступав активним, зацікавленим, наділеним свідомою мотивацією, його учасником. Досягти цього можна, використовуючи такі методи навчання, які стимулюють пізнавальну активність та самостійність учнів. Певним різновидом такого активного навчання можна вважати інтерактивне, суть якого полягає у створенні таких умов, за яких кожен учень залучений до навчального процесу та здатний відчувати свою успішність, інтелектуальну спроможність та значимість. Навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії учнів (колективної, групової). Це навчання в співпраці, де учень і вчитель є рівноправними, рівнозначними суб'єктами навчання.

Мета роботи - дослідження інтерактивного навчання в сучасній школі та створення методики застосування інтерактивних методів навчання на уроках математики в 5-6 класах.

Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:

    - проаналізувати наукову літературу з даної теми; - дати загальну характеристику інтерактивного навчання; - розглянути основні види інтерактивних методів, що найчастіше використовуються на уроках; - сформулювати вимоги для використання інтерактивних методів під час вивчення математики; - навести приклади використання інтерактивного навчання математики в 5-6 класах.

Об'єктом дослідження є інтерактивне навчання.

Предмет дослідження - вплив інтерактивних методів навчання на пізнавальну активність та успішність учнів під час вивчення математики в 5-6 класах.

Похожие статьи




Вступ - Методика застосування інтерактивних методів під час вивчення математики в 5-6 класах

Предыдущая | Следующая