ПРАВОВІ ВІДНОШЕННЯ Й ОПОДАТКОВУВАННЯ В СФЕРІ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ - Шляхи підвищення конкурентоздатності Приватної Компанії "Діамант" в сучасних умовах

Легально працююча на території України електронна компанія - це реально зареєстрована компанія, що як мінімум може надати належним образом завірені пакет установчих документів, свідчення про державну реєстрацію, юридичні документи про призначення директорів і доручення на повноважних представників. Однак, іноземна компанія може не мати свого представництва (торгового представництва, філії, відділення, агента, повірника) в Україні. У цьому випадку постійним представництвом закордонної компанії в Україні є фірма - декларант, чи ліцензійно - митний склад. Тобто той, хто офіційно декларує, зберігає і/чи виплачує відповідні імпортні податки, митні збори і мита при ввозі товару, забезпечує мінімальні умови легальної діяльності мережних компаній в Україні. Більшість закордонних мережних компаній, що працюють через своїх представників (фізичних осіб, діючих на підставі легалізованих доручень), що діють на підставі агентських угод чи договору доручення, збереження, комісії, консигнації і т. п.

За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується виконати від імені і за рахунок другої сторони (довірителя) визначені юридичні дії. Довіритель зобов'язаний виплатити повіреному винагороду, якщо вона передбачена договором чи затвердженими у встановленому порядку правилами. Громадяни не можуть одержувати винагороду за виконання договору доручення, крім випадків, прямо зазначених у законі. Повірений зобов'язаний виконати дане йому доручення відповідно вказівкам довірителя. [55]

Повірений зобов'язаний:

    * повідомляти довірителю на його вимогу всі зведення про хід виконання доручення; * по виконанню доручення без зволікання подати довірителю звіт з доданням виправдувальних документів, якщо це потрібно характером доручення; * без зволікання передати довірителю все отримане в зв'язку з виконанням доручення.

Довіритель зобов'язаний, якщо інше не передбачене договором:

    * забезпечити повіреного засобами, необхідними для виконання доручення; * відшкодувати повіреному фактичні витрати, що було необхідні для виконання доручення; * без зволікання прийняти усе виконане повіреним відповідно договору. Що торкається питання оподатковування, те оптимальною легальною формою роботи електронного бізнесу в Україні є приватний підприємець, що працює по єдиному податку.

Відповідно до Указу президента України від 28.06.99 №746/99 приватний підприємець може перейти на сплату єдиного податку при умовах, якщо:

    1. Кількість осіб, що складаються з ним у трудових відносинах, не перевищує 10 чоловік протягом року; 2. Розмір виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн.

Приватний підприємець подає заяву не пізніше, ніж за 15 днів до качала кварталу і за умови відсутності податкових заборгованостей за попередній період одержує Свідоцтво про сплату єдиного податку. Рішення про перехід на єдиний податок приватний підприємець може прийняти не більш одного разу за календарний рік. Якщо використовується найманий труд, то на кожну особу видається довідка про трудові відносини за формою наказу № 599 ГНАУ. Ставка єдиного податку встановлюється місцевими радами по місту їх реєстрації, в залежності від виду діяльності в межах від 20 до 200 грн. на місяць. До речі, якщо вказати вид діяльності - маркетингова діяльність, то вона не фігурує в списку податкових органів і тому сприймається як інші види діяльності. А це автоматично означає, що можна буде працювати по нижній ставці оподатковування рівної 20 грн. НА місяць. Тобто правильно оформивши документи і ніяк не порушуючи законодавство України, можна платити 240 грн. у рік і як приватний підприємець абсолютно легально працювати з річною сумою виторгу, не перевищуючи 500 тисяч гривень. Зароблені гроші в можна переводити на свою пластикову картку (чи на свій розрахунковий рахунок). За кожного працівника по найманню, ставка єдиного податку збільшується на 50%.[ 19] Єдиний податок може платитися за весь квартал чи за місяць. При роботі з єдиного податку підприємець звільняється від сплати:

    * ПДВ (за своїм бажанням); * податку на прибуток; * плати за землю; * збору на обов'язкове соціальне страхування; * відрахування на ремонт автодоріг України; * збору в пенсійний фонд; * внеску у фонд зайнятості; * збору на видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі і сфери послуг; * плати за патенти.

Платники єдиного податку не застосовують електронні контрольно - касові апарати для проведення розрахунку зі споживачами. Вони ведуть спрощену бухгалтерську реєстрацію своєї діяльності. Далі ми розглянемо, які перспективи розвитку Інтернет - торгівлі у фармацевтичній галузі існують сьогодні.

Похожие статьи




ПРАВОВІ ВІДНОШЕННЯ Й ОПОДАТКОВУВАННЯ В СФЕРІ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ - Шляхи підвищення конкурентоздатності Приватної Компанії "Діамант" в сучасних умовах

Предыдущая | Следующая