Способи протидії комп'ютерним вірусам - Документ та правила його оформлення

Способи протидії комп'ютерним вірусам можна розділити сталася на кілька груп: профілактика вірусного зараження і зменшення можливої шкоди від такої зараження; методика використання антивірусних програм, зокрема знешкодження і видалення відомого вірусу; способи виявлення й видалення невідомого вірусу.

Найбільш ефективні боротьби з комп'ютерними вірусами антивірусні програми. Проте тут хотілося б вирізнити, що немає антивірусів, які гарантують стовідсоткову захисту від вірусів, і всі заяви про існуванні таких систем можна розцінити як або несумлінну рекламу, або непрофесіоналізм. Таких систем немає, оскільки у будь-який алгоритм антивірусу можна запропонувати контр-алгоритм вірусу, невидимого при цьому антивірусу (зворотне, на щастя, теж вірно: про всяк алгоритм вірусу можна створити антивірус).

Слід звернути увагу до кілька термінів, застосовуваних під час обговорення антивірусних програм:

    - "Хибне спрацьовування" (Falsepositive) -- детекторування вірусу в незараженому об'єкті (файлі, секторі чи системної пам'яті). Зворотний термін -- "Falsenegative", тобто недетекторування вірусу в зараженому об'єкті. - "Сканування на запит" ("on-demand") -- пошук вірусів на запит користувача. У цьому вся режимі антивірусна програма неактивна до того часу, поки що не викликана користувачем з командної рядки, командного файла чи програми-расписания (systems cheduler). - "Сканування-лету" ("real-time", "on-the-fly") -- стала перевірка на віруси об'єктів, яких відбувається звернення (запуск, відкриття, створення умов та т. п.). У цьому вся режимі антивірус постійно активний, він у пам'яті "резидентно" і перевіряє об'єкти без запиту користувача.

Похожие статьи




Способи протидії комп'ютерним вірусам - Документ та правила його оформлення

Предыдущая | Следующая