Етапи відбору кандидатів на посади та подальші можливості просування кар'єри на підприємстві - Дослідження розвитку ділової кар'єри менеджера на ПАТ "Київська фабрика технічних паперів"

Раніше відбір персоналу на підприємстві ПАТ "Київська фабрика технічних паперів" вважався простою справою. Керівник особисто проводив бесіду з бажаючим і сам приймав рішення на основі інтуїції, симпатії і антипатії.

Тепер на підприємстві створені методи відбору, щоб допомогти інстинктивним рішенням і прийняти найкращих працівників із великої кількості. пропозицій.

Багато організацій використовують стандартну схему проведення інтерв'ю, в основі якої лежить типова форма, що містить фіксований набір питань до кандидата. Але варто враховувати, що на різні посадові позиції може знадобитися розробка нових стандартних форм з урахуванням вимог до посади (наприклад, інтерв'ю при відборі продавця буде значно відрізнятися від інтерв'ю при відборі директора магазина або комерційного директора торговельного_підприємства).

Інтерв'ю не повинно створювати у кандидата враження, що його опитують за заздалегідь підготовленою анкетою. Кандидата слід заохочувати, щоб він більше розповідав про себе, про свій досвід, знання, ставив питання і пропонував свої ідеї.

Кожен претендент на посаду повинен пройти декілька етапів і на кожному з них частина продовжує установлені процедури, а частина відмовляється від подальшого проходження процесу відбору.[16,с.234]

Процес прийняття рішень по відбору кандидатів на посаду

Попередня бесіда для відбору

Написання заяви та заповнення автобіографічної анкети

Бесіда по найманню

Тестування по найманню

Перевірка рекомендацій і трудового переліку

Медичний огляд

Прийняття рішення

Рис.2.1 Процес прийняття рішень по відбору кандидатів на посаду[16,с.236]

Деякі етапи проводяться одночасно, тому що це вимагає дуже багато часу і великих витрат але чим важливіша вакантна посада, тим важливіша використання усіх етапів.

В даній курсовій роботі, я розберу кар'єрний шлях першого заступника генерального директора А. В. Пилипенко., який зробив свою кар'єру з простого робочого цеху по виробництву шпалерів.

Закінчивши 11 класів загальної-освітньої школи і прослуживши в збройних силах, тодішнього, СРСР, він розпочав працювати простим робітником в цеху по виробництву шпалерів і одночасно навчався в Київському політехнічному інституті на механічному відділі.

В 26 років він закінчив цей інститут і отримав підвищення по роботі. Почав працювати майстром цеху. Працюючи на цій посаді він проявив себе як кваліфікований спеціаліст по виробництву шпалерів. За що, через деякий час, адміністрація фабрики рекомендувала його на посаду інженера технічного відділу.

Працюючи довгий час інженером він зробив декілька успішних проектів по покращенню технології та процесу виготовлення шпалерів. Це дало йому підвищення у посаді головного інженера.

На цій посаді він пропрацював біля 6 років і був рекомендований на посаду першого заступника директора фабрики.

В даний час А. В. Пилипенко знаходиться на заслуженій відпустці.

Похожие статьи




Етапи відбору кандидатів на посади та подальші можливості просування кар'єри на підприємстві - Дослідження розвитку ділової кар'єри менеджера на ПАТ "Київська фабрика технічних паперів"

Предыдущая | Следующая