ВСТУП - Дослідження плинності кадрів на підприємстві

Актуальність теми. У сучасних умовах однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються служби управління персоналом на сучасних підприємствах, -- є плинність кадрів. Слід розрізняти її природний рівень у межах 3--5 % від чисельності персоналу і підвищений, що викликає значні економічні втрати. Природний рівень сприяє відновленню виробничих колективів. Цей процес відбувається безупинно і не вимагає яких-небудь надзвичайних заходів з боку кадрових служб і керівництва. Частина працівників іде на пенсію, частина звільняється за різними причинами, на їхнє місце приходять нові співробітники -- у такому режимі живе кожна організація.

Інша справа, коли плинність істотно перевищує 3--5 %. У цьому випадку витрати стають значними й зростають зі збільшенням відтоку кадрів. Як правило, відтік пов'язаний зі звільненням працівників

Для функціонуючого підприємства одним із головних етапів формування стабільного трудового колективу є оцінка плинності кадрів.

Сьогодні в Україні існує така проблема, як плинність кадрів на підприємствах різних сфер діяльності, яка негативно позначається на роботі цих підприємств, не дає сформуватися колективу, а значить і корпоративному духу, що незмінно тягне за собою зниження загальних показників ефективності роботи.

Тому актуальність теми полягає в виявленні та аналізі причин плинності кадрів на підприємстві.

Мета курсової роботи полягає в дослідженні процесу плинності персоналу підприємств та зниженні його в ПП "Фабрика меблів "НОВА"".

Для досягнення поставленої мети в роботі вирішено такі задачі:

    - досліджено зміст категорії плинності кадрів і її роль у системі управління персоналом; - проаналізовано плинність персоналу на ПП "Фабрика меблів "НОВА"; - сформульовано пропозиції щодо скорочення плинності персоналу в ПП "Фабрика меблів "НОВА"".

Об'єкт дослідження - є вивчення плинності персоналу на підприємстві.

Предмет дослідження - визначення збитків від плинності працівників на підприємстві.

Методи дослідження - графічний, табличний, статистичний, теоретичний та порівняльний аналіз, економіко-математичні методи.

Інформаційною базою проекту виступають наступні джерела: наукова література вітчизняних та зарубіжних авторів з управління персоналом; періодичні видання економічного профілю; матеріали статистичної та фінансової звітності підприємства.

Похожие статьи




ВСТУП - Дослідження плинності кадрів на підприємстві

Предыдущая | Следующая