Закупівельна діяльність - Діяльність підприємства "ЕКО-маркет"

В супермаркеті "ЕКО-маркет" безперебійно, вчасно та за загальними правилами і стандартами здійснюється закупівельна діяльність. Цією клопіткою роботою займаються безпосередньо менеджери, або ж начальники відділу, користуючись внутрішньо мережною системою "GMAN" - програма, в якій вказується назва виробника, торгова марка виробника та асортимент продукції, кількість, вартість та залишок даного товару на підприємстві для ведення статистики виробникові та відправляється заявка. Правильно організовані закупівлі дають можливість сформувати необхідний торговий асортимент товарів для торгового підприємства, здійснювати вплив на виробників товарів відповідно до вимог купівельного попиту, забезпечують ефективну роботу торгового підприємства. Закупівельна робота є основою комерційної діяльності в торгівлі. З неї, власне кажучи, починається комерційна робота. Основна мета збутової діяльності - організація збутової системи для ефективного продажу виготовленої продукції.

Організація закупівель здійснюється у шість етапів:

    1) вивчення попиту споживачів; 2) обгрунтування вибору постачальника; 3) розроблення оперативного плану оптових закупівель; 4) ухвалення рішення щодо закупівлі і постачання товарів; 5) налагодження оперативного контролю за виконанням укладених договорів; 6) встановлення економічної ефективності оптових закупівель.

Головною метою формування товарного забезпечення обороту торговельного підприємства є створення умов для реалізації генеральної мети діяльності підприємства на ринку, виконання розроблених планів товарообігу та прибутку.

Завдання формування товарного забезпечення обороту:

    - забезпечення стабільного та ритмічного надходження товарів на торговельне підприємство; - забезпечення відповідності обсягу та структури закупівлі товарів обсягу та структурі споживчого попиту; - забезпечення конкурентних переваг торговельного підприємства щодо асортименту, якості та цін товарної продукції; - мінімізація сукупних витрат на формування, транспортування, зберігання товарних ресурсів; - забезпечення необхідної ефективності комерційних угод щодо закупівлі товарів.

Для успішного виконання комерційних операцій по закупівлі товарів працівники "ЕКО-маркет" систематично займаються виявленням і вивченням джерел закупівлі і постачальників товарів. Комерційні працівники добре знають свій економічний район і його природні багатства, промисловість, виробничі можливості й асортимент товарів. Комерційні працівники супермаркету постійно стежать за рекламними оголошеннями в ЗМІ, проспектами, каталогами. У ринкових умовах форми і методи цієї роботи перетерпіли істотні зміни. Головні зміни полягають у тім, що на зміну методам централізованого розподілу товарних ресурсів прийшла ринкова практика вільної купівлі-продажу товарів за цінами попиту та пропозиції. Тому комерційна ініціатива торгових працівників по залученню в товарообіг максимальних товарних ресурсів з метою одержання необхідного прибутку повинна сполучатися з турботою про кінцевих покупців, обліком їхньої платоспроможності, з недопущенням невиправданого росту цін, наданням населенню можливості придбати товари за доступними цінами. Працівники супермаркету на відмінно ведуть господарські зв'язки з постачальниками, адже це є важливою частиною товарообігу підприємства.

Похожие статьи




Закупівельна діяльність - Діяльність підприємства "ЕКО-маркет"

Предыдущая | Следующая