Вступ - Організація аудиту грошових коштів

Гроші - це специфічний товар, що має властивість обмінюватися на будь-який інший товар, тобто є загальним еквівалентом.

Гроші - це категорія товарного виробництва і товарного обігу. Вони мають товарне походження і виражають певні виробничі відносини між товаровиробниками з приводу обміну продуктами праці через ринок. У грошах як загальному еквіваленті втілений безпосередньо суспільний характер праці. Вони дають змогу вимірювати суспільні витрати і отримані результати.

Гроші - одне з найдавніших явищ суспільства - відіграють важливу роль у господарській діяльності людини. Вони завжди привертали до себе пильну увагу науковців.

Гроші - це багатофункціональна економічна форма, за допомогою якої здійснюється облік вартості, обмін, платежі, накопичення вартості. Гроші є одним з найбільш важливих розділів економічної науки. Вони є набагато більшим, ніж простий інструмент, що сприяє розвитку економіки. Добре діюча грошова система сприяє як повному використанню потужностей, так і повній зайнятості. Та навпаки, погано функціонуюча грошова система може стати головною причиною різких коливань рівня виробництва, зайнятості та цін в економіці.

Підприємства постійно підтримують фінансові взаємовідносини з іншими підприємствами, організаціями та робітниками підприємства і окремими особами. Тобто вони здійснюють як готівкові так і безготівкові розрахунки. Для цього кожне підприємство має касу для розрахунків готівкою і відкриті в установах банків розрахункові рахунки для безготівкового обігу, а також зберігання власних коштів. Сучасні умови існування підприємств, а також процеси, що протікають в економіці України ще раз підтверджують важливість і необхідність грошових коштів для здійснення фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємництва. Водночас тема грошових коштів являється дуже "тендітною" ділянкою при аналізі платоспроможності та подальшого існування кожного суб'єкту господарювання. Тому на кожному підприємстві повинні створюватися всі умови для ретельного контролю за оприбуткуванням, видачею та рухом грошових коштів. Це перш за все стосується внутрішнього і зовнішнього контролю.

На сучасному етапі, коли у більшості підприємств грошових активів не вистачає, здатність підприємства виживати напряму залежить від уміння управляти грошовими потоками. Цей вид активів є найобмеженішим в сучасних умовах, і управління ним безпосередньо впливає на розвиток підприємства і формування кінцевих результатів його господарської діяльності. Тому грошові активи потребують посиленої уваги до себе з боку керівних органів підприємства. Управління ними грунтується на даних обліку через організацію і контроль за рухом грошових потоків, а також запасів грошових активів із точки зору ефективності платежів і оптимального забезпечення операційної діяльності підприємства фінансовими ресурсами.

Дана курсова робота більше охоплює аспекти зовнішнього контролю, який проводить незалежна аудиторська фірма (аудитор).

Метою роботи являється ознайомлення з методикою проведення аудиту грошових коштів, здатністю виявляти суттєві зони ризику, а також уміння визначити допущені помилки, зловживання, правопорушення в грошовій сфері і передбачити можливі наслідки цих порушень для підприємств та на допустити їх настання.

Головні завдання роботи навчитися:

    - перевіряти стан збереження готівки в касі; - вивчити законность і доцільность проведення операцій з грошовими коштами та грошовими документами, своєчасность і повнотиу оприбуткування та витрачання грошових коштів; - Перевіряти законность відкриття підприємством рахунків у банку, своєчасність одержання і обробки виписок банку по всіх відкритих рахунках; - Визначати і аналізувати стан грошових коштів на рахунках на день проведення аудиту за даними виписок банку і за балансом підприємства; - Виявляти напрями використання коштів, що зберігаються на банківських рахунках, оцінювати правильності проведення взаємозаліків з кредитною установою; - перевяти наявність договорів та їх реєстрації у відповідних журналах; - перевяти правильность документального оформлення операцій з коштами, та іншими активами і відображення цих операцій в обліку і звітності; - Перевіряти дотримання підприємством податкового законодавства по операціях, пов'язаних із рухом грошових коштів; - Оцінювати стану внутрішнього контролю за рухом і збереженням грошових коштів та інших цінностей в касі; - Встановити метод організації аудиту; - забезпечувати порядок збереження чекових книжок, контроль за випискою чеків та отримання за ними грошей.

Курсова Робота містить два розділи, які почергово характеризують методику проведення аудиту. Так, перший розділ розкриває економічний зміст грошових операцій. Другий розділ показує сам процес аудиту грошових коштів.

При написанні даної роботи були використані: періодичні видання ( журнали, газети ), книги, розглянуті матеріали рефератів, а також частина інформації взята з інтернет сайтів.

Похожие статьи




Вступ - Організація аудиту грошових коштів

Предыдущая | Следующая