Здача наявних грошових коштів в банк - Бухгалтерський фінансовий облік

Наявні суми здаються:

    - в денну або вечірню касу банку; - інкасаторам; - в загальну касу фірми для подальшої доставки в банк; - на пошту для переліку в банк.

Доставити гроші в касу банку можна або самим, або через інкасаторів. При першому варіанті все відбувається звичайно: оформляється РКО, заповнюється оголошення на внесок готівкою і касир відносить гроші в банк, замість одержуючи в касі банку квитанцію. На другому варіанті необхідно зупинитися докладніше.

Транспортувати готівку в банк можуть його інкасатори або співробітники Російського об'єднання інкасації (Росинкаса). У будь-якому випадку фірма повинна укласти договір. В ньому указують адресу підприємства, час приїзду інкасаторів і вартість послуг. Остання звичайно виражається у відсотках від суми, що інкасується. Підписавши договір, фірма замовляє пломбір і придбаває свинцеві пломби. На пломбірі повинен бути вигравійований номер і її скорочене найменування або фірмовий знак. Для кожної операційної каси фірми необхідно виготовити свій пломбір.

В службу інкасації відправляється два екземпляри зразків відтиснення кожного пломбіру, яким опечатуватимуть сумки. Зразки завіряє керівник інкасації, наносити на шпагат нижче за пломбу фірми пломбу банку. Один екземпляр завірених зразків повертається. Їх пред'являтимуть інкасаторам касири відділів при передачі сумок з грошима.

Підготувавши гроші, касир оформляє супровідну відомість у трьох екземплярах. Перший вкладається в сумку, другий передається інкасатору, на третьому інкасатор ставить свій підпис і друк підрозділу інкасації і цей екземпляр залишається у касира.

Звичайно на кожну точку інкасації видається мінімум по дві сумки, щоб можна було наперед упакувати гроші.

Інкасатор, що приїхав, пред'являє касиру службове посвідчення, довіреність на отримання цінностей, явочну картку і порожню сумку. В явочній картці касир відзначає суму готівки (цифрами і прописом), яка повинна співпадати з вказаною в супровідній відомості, дату і номер сумки і показує інкасатору зразок відтиснення пломби.

Інкасатор перевіряє записи. Заповнювати явочну картку можуть тільки касири. Підчищати на ній або замазувати "штрихом" не можна - помилковий запис закреслюють, на вільному полі роблять нову і розписуються. Помітивши, що сумка порвана або документи неправильно оформлені, відправку потрібно припинити. У присутності інкасатора дозволено усувати лише такі помилки і дефекти, через які не порушиться його графік. В решті випадків же доведеться чекати повторного заїзду в зручне інкасаторам час. Це указується в явочній картці. На підставі третього екземпляра супровідної відомості з підписом і друком інкасатора заповнюються витратний касовий ордер і касова книга. Платня за інкасаторські послуги звичайно списується з рахунку фірми в безакцептному порядку на початку місяця, наступного за розрахунковим.

Похожие статьи




Здача наявних грошових коштів в банк - Бухгалтерський фінансовий облік

Предыдущая | Следующая