Вступ - Організація і методика обліку орендних операцій та фінансово-господарська діяльність ВАТ "Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод"

На сучасному етапі розвитку економічних відносин в Україні однією із значущих проблем є недостатня оснащеність підприємств основними засобами високого технічного рівня, особливо це стосується машинобудівної галузі. Вивчаючи склад основних засобів цих підприємств, слід зазначити, що для даного типу підприємств найбільше значення має стан обладнання, його технічний стан знаходиться на низькому рівні. Таким чином необхідно оновлення основних засобів, що значно покращить якість продукції. Слід врахувати, що оновлення основних процес складний і багатосторонній. Одним із джерел оновлення є залучення позичкових коштів у формі оренди. Завдяки орендним операціям підприємства отримують можливість використовувати необхідні для їх господарської діяльності засоби без вилучення з обороту одноразово значної кількості грошових коштів. З економічної точки зору оренда - це отримання майна за плату. Здаючи своє майно, орендодавець продає його споживну вартість частинами орендатору, тобто підприємству, котре отримало будь-яке майно в оренду.

Вагомий вклад у дослідження різноманітних аспектів проблем обліку, аудиту та аналізу орендних операцій внесли наступні вітчизняні та закордонні науковці. Ж. М. Семенченко, Н. В. Дзюба, В. О. Кузнєцов займаються питаннями укладання та розірвання договорів операційної оренди приміщень, що перебувають у різних формах власності. Питання визначення розміру орендної плати викладені в роботах О. В. Лукіної. Теоретичними основами питань бухгалтерського обліку орендних операцій займалися В. П. Завгородній, С. Н. Вовченко, Ф. Ф. Бутинець, Р. Грачова. Закордонний вчений І. Кізо виклав у своїх роботах аспекти обліку оренди згідно міжнародних стандартів. Методика аудита орендованого та переданого в оренду майна розкрита у роботах Кулаковської Л. П., Піча Ю. В., Данилевского Ю. А. Проте, і в даний час існують відкриті питання щодо обліку та аудиту основних засобів переданих та отриманих в оренду.

Ринок оренди в Україні лише встановлюється, на ньому нема загальновизнаних лідерів, його розвитку приділяється мало уваги з боку держави. Недостатнє вивчення проблем організації та методики бухгалтерського обліку на підприємствах, а також недосконалість нормативно-законодавчої бази, з урахуванням напрацювання вітчизняних та зарубіжних, визначили актуальність та основні напрямки дослідження.

Мета магістерської роботи полягає в розробці практичних рекомендацій по удосконаленню методики та організації бухгалтерського обліку орендних операцій на основі теоретичного обгрунтування проблемних питань по обліку оренди на підприємстві Відкрите акціонерне товариство "Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод".

Реалізація поставленої мети визначила необхідність рішення наступних задач: оренда економічний оподаткування

Зміцнення та поглиблювання теоретичних знать, набування навичок самостійної роботи та вміння використовувати їх при організації та веденні бухгалтерського обліку операцій оренди;

Визначення ролі і місця об'єктів оренди як елементів оновлення основних засобів;

Виявити основні протиріччя та недоліку, котрі складаються при обліку орендних операцій та розробити основні напрямки їх урегулювання;

Дати оцінку первинного, аналітичного та синтетичного обліку орендних операцій, а також проаналізувати практику бухгалтерського обліку оренди на підприємстві ВАТ "ДонЕРМ";

Розробити рекомендації по удосконаленню організації і методики бухгалтерського обліку оренди на підприємствах машинобудівної галузі.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних питань організації та методики бухгалтерського обліку орендних операцій на підприємствах машинобудівної галузі.

Об'єктом дослідження є організація і методика обліку орендних операцій та фінансово-господарська діяльність ВАТ "Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод", яке є багатопрофільним підприємством по виготовленню нестандартизованого обладнання, металоконструкцій будь-якої важкості та запасних частин та є базовим для оснащення будівництва в м. Донецьку метрополітену.

Методи дослідження. Для рішення поставлених задач теоретичне узагальнення, групування, аналіз нормативно-правової документації, аналітико-логічний, статистичний, порівняння, методи комп'ютерної обробки даних, економічний аналіз, метод спостерігання.

Інформаційну базу магістерської роботи становлять законодавчі акти Верховної ради України, національні і міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, статистична і фінансова звітність підприємства ВАТ "ДонЕРМ", матеріали конференцій, аналітичні огляди з досліджуваної теми, результати спостережень автора.

Найбільш вагомими результатами дослідження є удосконалення первинного обліку операцій оренди та регістрів бухгалтерського обліку на підприємстві ВАТ "ДонЕРМ", удосконалення кореспонденції рахунків по обліку фінансової оренди, запропонування нового підходу до методики розрахунку орендної плати державного майна.

Похожие статьи




Вступ - Організація і методика обліку орендних операцій та фінансово-господарська діяльність ВАТ "Донецький експериментальний ремонтно-механічний завод"

Предыдущая | Следующая