ВИСНОВОК - Облік грошових коштів в касі

Для зберігання грошових коштів і виконання розрахунків ними на кожному підприємстві, в організації чи установі створюється каса. Касові операції здійснює касир, який є посадовою особою з повною матеріальною відповідальністю за збереження всіх прийнятих на зберігання грошей та цінних паперів і за всякий збиток, заподіяний підприємству.

У касі можна зберігати невеликі грошові суми для оплати дрібних господарських витрат, видачі авансів на відрядження та інших невеликих платежів.

У більшості випадків гроші до каси надходять з розрахункового рахунку в банку через касира, який отримує їх за грошовими чеками, вони, як правило, зброшуровані в чекові книжки, а також від реалізації товарів, робіт, послуг.

Основним прибутковим касовим документом є прибутковий касовий ордер з відривною квитанцією.

Витрата грошей з каси найчастіше пов'язаний з виплатою заробітної плати і премій робітникам і службовцям, виробництвом витрат на відрядження, поштово-телеграфних та інших господарських витрат, виплатою пенсій, допомоги по соціальному страхуванню і т. д. Основним документом, яким оформляється видача грошей з каси, є видатковий касовий ордер.

Прийом і видача готівки касами підприємств може проводитися і з інших належно оформленими документами: товарно-транспортних накладних на відпущені за готівковий розрахунок товарно-матеріальні цінності, рахунках за надані послуги, платіжними відомостями та ін

Прибуткові та видаткові касові ордери або замінюючі їх документи відразу після їх виконання підписуються касиром, а додані до них документи погашаються штампом або написом "Оплачено" із зазначенням числа, місяця, року.

До передачі в касу касові ордери та замінюючі їх документи реєструються бухгалтером в журналі реєстрації прибуткових та видаткових касових документів.

Відразу ж після отримання або видачі грошей дані прибуткових і видаткових касових документів записуються касиром у касову книгу. На підприємстві повинна бути лише одна книга, і записи в ній ведуться касиром в двох примірниках через копіювальний папір чорнилом або кульковою ручкою.

Рахунок 50 "Каса" призначений для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів у касах організації.

На підставі опрацьованого звіту касира у бухгалтерії ведеться облік касових операцій в журналі-ордері № 1 по кредиту рахунку 50 "Каса" і у відомості № 1 за дебетом рахунка 50 (для контролю).

Крім готівки, у касах можуть зберігатися різні грошові документи і бланки документів суворої звітності (поштові марки, марки державного мита, вексельні марки, оплачені авіаквитки, оплачені путівки в будинки відпочинку і санаторії, переклади у дорозі та ін.)

У терміни, встановлені керівником суб'єкта господарювання, але не рідше одного разу на квартал проводиться раптова ревізія каси.

У результаті аналізу стану обліку та внутрішньогосподарського контролю збереження та використання грошових коштів у ЧТУП "Фантазія 2007" виявлено такі позитивні сторони діяльності:

    - Своєчасне і правильне оформлення первинних документів по касі. - Дотримання термінів здачі виручки в банк. - Суворий контроль при зборі торгової виручки за відповідністю сум виписаних в КО-1 і зданих в касу підприємства. - Своєчасна обробка і належне зберігання документів.

Але є і зауваження щодо організації касових операцій:

    - Порушуються рекомендації з охорони і транспортування грошових коштів з торгових точок у касу підприємства. - Не дотримується належне збереження ключів від сейфу. - Не контрольований доступ до бланків суворої звітності. - Перевірку звіту касира проводить керівник підприємства, що формує цей звіт. - Не проводиться інвентаризація каси.

Грошові кошти є основою добробуту кожного підприємства, тому контроль за їх зберіганням і використанням повинен бути добре організований.

Пропоную для вдосконалення контролю за збереженням і використанням грошових коштів наступні заходи:

    1. Виділити окреме приміщення для проведення касових операцій. 2. Розділити функції керівника, бухгалтера і касира для кращого виконання обов'язків. 3. Ввести посаду касира. 4. Розглянути здачу виручки інкасаторам.

В ході написання курсової роботи було вивчено ведення обліку касових операцій у ЧТУП "Фантазія 2007", періодичне видання ССО, яке використовується для отримання оперативної інформації з обліку на даному підприємстві.

Складено наступні первинні документи з обліку касових операцій і облікові регістри, платіжна відомість, оголошення на внесок готівкою:

    - КО-1 "Прибутковий касовий ордер"; - КО-2 "Видатковий касовий ордер"; - КО-4 "Касова книга"; - Звіт касира; - Оборотно-сальдова відомість по рахунку 50; - Аналіз рахунка 50 "Каса" - Картка рахунку 50; - Ф-1а "Журнал реєстрації видаткових та прибуткових касових ордерів у білоруських рублях"; - "Журнал ордер і відомість по рахунку 50" № 1; - Платіжна відомість; - Оголошення на внесок готівкою.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Облік грошових коштів в касі

Предыдущая | Следующая