Контроль якості для фірм, які виконують аудит - Контроль якості роботи фірм

Відповідно до закону "О аудиторської діяльності" аудиторські організації і індивідуальні аудитори зобов'язані встановити і дотримувати правила внутрішнього контролю якості що проводяться ними аудиторських перевірок. Вимоги, що пред'являються до вказаних правил, регламентуються правилами (стандартами) аудиторської діяльності.

Система перевірки якості роботи індивідуальних аудиторів і аудиторських організацій зовнішніми перевіряючими встановлюється уповноваженим органом, який може проводити такі перевірки як своїми силами, так і делегувати право проведення таких перевірок акредитованим професійним аудиторським об'єднанням відносно учасників цих об'єднань.

Ухилення від проведення зовнішньої перевірки якості роботи або неуявлення перевіряючим всій необхідній для перевірки документації або іншій необхідній інформації може служити підставою для анулювання ліцензії на здійснення аудиторської діяльності аудиторською організацією або індивідуальним аудитором.

В разі виявлення в ході зовнішньої перевірки якості роботи аудиторських організацій або індивідуальних аудиторів фактів систематичного порушення аудиторськими організаціями або індивідуальними аудиторами вимог нормативних правових актів або правил (стандартів) аудиторської діяльності перевіряючі зобов'язані повідомити про такі факти в уповноважений орган. Винні в таких порушеннях особи можуть бути притягнуті до відповідальності, встановленої справжнім законом, аж до анулювання у них кваліфікаційного атестата аудитора, а також анулювання ліцензії на здійснення аудиторської діяльності.

Метою сьогодення правила (стандарту) аудиторської діяльності (ПСАД) є встановлення спільних вимог і надання керівних вказівок відносно здійснення контролю якості робіт при здійсненні організаціями аудиторської діяльності.

Цілі і процедури контролю якості мають бути реалізовані як на рівні аудиторської фірми, так і на рівні проведення аудиту.

Аудиторська фірма повинна встановити спільні цілі і упроваджувати конкретні процедури контролю якості роботи, покликані забезпечити проведення аудиторських перевірок відповідно до федеральних законів, ПСАД або іншими документами.

Характер, тимчасові рамки і об'єм спільних цілей і конкретних процедур контролю якості аудиторської фірми залежать від лави чинників, таких як розмір і характер її діяльності, її географічний розкид, організаційна структура, а також чинників, пов'язаних із співвідношенням витрат і вигод. Відповідно, цілі і процедури, прийняті окремими аудиторськими фірмами, варіюватимуться, як і об'єм їх документації. Деякі приклади цілей і конкретних процедур контролю якості представлені в Додатку до даного ПСАД.

Спільні цілі контролю якості, які мають бути встановлені аудиторською фірмою, зазвичай включають наступне:

1. Професійні вимоги.

Персонал фірми повинен дотримуватися принципів незалежності, порядності, об'єктивності, конфіденційності і норм професійної поведінки.

2. Уміння і компетентність.

Персонал фірми повинен складатися із співробітників, що володіють технічними стандартами і що дотримуються їх, а також що володіють професійною компетентністю, необхідною для виконання ними обов'язків з належною ретельністю.

3. Доручення.

Аудиторська робота має бути доручена співробітникам, що мають технічну підготовку і досвідченість, необхідні в даних умовах.

4. Делегування повноважень.

Необхідно в достатній мірі направляти роботу, здійснювати поточний контроль і перевірку роботи на всіх рівнях, щоб забезпечити розумну упевненість в тому, що виконана робота відповідає належним стандартам якості.

5. Консультування.

У разі потреби в самій фірмі і за її межами слід проводити консультації з фахівцями, належними експертними знаннями, що володіють.

6. Ухвалення і збереження клієнтів.

Необхідно постійно проводити оцінку потенційних клієнтів і огляд існуючих клієнтів. При рішенні питання про ухвалення клієнта або про продовження співпраці з ним треба виходити з міркувань незалежності фірми, її здатності надавати послуги належним чином і порядності керівництва клієнта.

7. Моніторинг.

Необхідне регулярне спостереження за адекватністю і ефективністю поставлених цілей і методів контролю якості.

Спільні цілі і конкретні процедури контролю якості аудиторської фірми необхідно довести до зведення персоналу фірми так, щоб забезпечити розумну упевненість в тому, що такі цілі і процедури зрозумілі і застосовуються на практиці.

Аудитор повинен упроваджувати ті процедури контролю якості, які в контексті поставлених цілей є належними стосовно здійснюваного аудиту.

Похожие статьи




Контроль якості для фірм, які виконують аудит - Контроль якості роботи фірм

Предыдущая | Следующая