Висновки - Розвиток ринку облігацій внутрішньої державної позики в Україні

Фондовий ринок - порівняно новий сегмент ринків, що розвиваються, який, незважаючи на мінливість ситуації, повинен бути передбачуваним та ефективним.

На фінансову кризу в Україні, передусім на ринок ОВДП, істотно вплинув обвал зарубіжних фінансових ринків, підгрунтям якого є такі чинники. По-перше, перерозподіл сил та інтересів серед нерезидентів. По-друге, надмірні інвестиційні очікування постачальників капіталу від вкладень у спекулятивні програми. Подібна залежність від зовнішніх чинників, непрогнозована поведінка нерезидентів різко обмежує державне регулювання процесів внутрішніх позик.

Операції пов'язані з розміщенням і погашенням ОВДП, здійснюються через Національний банк України, а також комерційні банки-дилери, які виконують зазначені операції у порядку і на умовах, визначених НБУ. Погашення державних облігацій здійснюється установами НБУ та дилерами у межах коштів, що надходять від Головного управління Державного казначейства.

Внаслідок світової фінансової кризи 1998 р. Масштаби вітчизняного ринку державних цінних паперів виявилися суттєво обмеженими. Для комерційних банків ОВДП втратили своє значення як один із найдохідніших і ліквідних елементів фондового ринку в Україні. В сучасних умовах ринок державних цінних паперів включає в себе: облігації внутрішньої державної позики всіх випусків (ОВДП), конверсійні облігації внутрішньої державної позики (КОВДП), процентні облігації внутрішньої державної позики 2000 р. (ПОВДП). Саме ці цінні папери придатні для забезпечення кредитів при рефінансуванні комерційних банків.

Похожие статьи




Висновки - Розвиток ринку облігацій внутрішньої державної позики в Україні

Предыдущая | Следующая